توقیف دو دستگاه کامیون حامل 25 تن کود مرغی فله و غیربهداشتی در شهرستان دشتی

21 امرداد 1396
مسئول بهداشت محیط و حرفه‌ای شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی از توقیف دو دستگاه کامیون حامل 25 تن کود مرغی فله و غیربهداشتی در شهرستان دشتی خبر داد.

مهندس علی باغبانی در این خصوص افزود: به دستور دادستان شهرستان دشتی و با همکاری پلیس‌راه خورموج دو دستگاه کامیون حامل 25 تن کود مرغی فله غیربهداشتی در ورودی شهر خورموج توقیف شد.
مسئول بهداشت محیط و حرفه‌ای شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی اظهار کرد: هرگونه انباشت و استفاده از کودهای مرغی فله غیربهداشتی در زمین‌های زراعی باعث انتشار بوی نامطبوع و رشد و نمو مگس و انتقال عوامل بیماری‌زا و ایجاد آلودگی‌های زیست‌محیطی و نهایتاً نارضایتی شهروندان شده است.
مهندس علی باغبانی بیان کرد: در سال‌های اخیر موضوع در کارگروه ویژه شورای سلامت شهرستان بررسی و مقرر شد که از حمل‌ونقل و استفاده از این کودها جلوگیری و از کودهای جایگزین همچون کودهای حیوانی و ورنی کمپوست استفاده شود.
مسئول بهداشت محیط و حرفه‌ای شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی خاطرنشان کرد: در صورت مشاهده هرگونه تخلف در این زمینه با متخلفان برخورد قانونی صورت می‌گیرد و م توقیف دو کامیون اخیر که حامل 25 تن کود مرغی فله غیربهداشتی نیز در همین راستا صورت گرفته است.
انتهای پیام/ م.ا 3040

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
توقیف.کامیون     کود.مرغی     مهندس.علی.باغبانی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتی        
تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >