تشکیل پرونده الکترونیک سلامت برای تمامی سالمندان دیر

19 مهر 1396
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر گفت: برای کلیه سالمندان شهرستان دیر پرونده سلامت الکترونیک تشکیل شده است و اطلاعات بهداشتی آن‌ها در سامانه سیب ثبت می‌شود.

مهندس احمد آخوندی گفت: با اجرای طرح تحول نظام سلامت و راه‌اندازی مراکز خدمات جامع سلامت، مراقبت‌های دوران سالمندی توسعه و گسترش یافته و علاوه بر مناطق روستایی، سالمندان ساکن شهرها نیز مراقبت‌های ادغام یافته دوره سالمندی دریافت می‌کنند.
وی با بیان اینکه بیش از 6 و هشت دهم درصد از جمعیت شهرستان دیر سالمند هستند افزود: کلیه افراد بالای 60 سال به عنوان سالمند محسوب شده و با تشکیل پرونده الکترونیک سلامت، مراقبت‌های ادغام یافته دوره سالمندی دریافت می‌کنند.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر گفت: اندازه‌گیری وزن، قد و فشار خون، بررسی وضعیت تعادل سالمندان و پیشگیری از خطر احتمالی سقوط در آن‌ها، بررسی سالمندان از نظر افسردگی و مشکلات روانی از جمله خدمات ارائه شده به سالمندان در پایگاه‌های سلامت است.
وی اضافه کرد: بررسی سالمندان از نظر افسردگی و مشکلات روانی، ارزیابی قند و چربی خون، ارزیابی و تشخیص زود هنگام سرطان دستگاه گوارش و ارائه مکمل‌های کلسیم، ویتامین D و مولتی ویتامین به صورت رایگان از دیگر خدمات ارائه شده به سالمندان در پایگاه‌های سلامت است.
مهندس آخوندی با اشاره به بررسی مشکلات و اختلالات تغذیه‌ای و ارائه آموزش‌های لازم دوره سالمندی، تصریح کرد: رژیم غذایی سالم و سرشار از انواع میوه‌ها، سبزی‌ها، لبنیات کم چرب در کنار ورزش کردن می‌تواند تا حد چشمگیری شانس ابتلا به پوکی استخوان در دوران سالمندی را کاهش دهد.
انتهای پیام/ ح.ن 3050

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
پرونده.الکترونیک     سالمندان     مهندس.احمد.آخوندی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دیر        
تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >