سرفه شایع‌ترین علامت بیماری‌های تنفسی است

19 اسفند 1394
فوق تخصص آسم، آلرژی و بیماری‌های نقص ایمنی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: سرفه، شایع‌ترین علامت بیماری‌های تنفسی است و میتواند ناشی از عفونت، التهابات آلرژیک و یا وجود ناهنجاری در ساختمان بدن باشد.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: تب، لرز، بی اشتهایی و تنگی نفس از دیگر علایم بیماری های تنفسی است.
دکتر افشین شیرکانی با اشاره به اینکه تنها علت بیماری‌های تنفسی عفونت‌ها نیستند گفت: بیماری‌های تنفسی می‌تواند ناشی از ویروس‌ها، باکتری‌ها، قارچ‌ها ، آلرژن‌های موجود در منزل، حشرات، علف‌های هرز و یا ریزگردها باشد.
وی تصریح کرد: انتقال عفونت‌های تنفسی از طریق استفاده از وسایل آلوده، عطسه، سرفه و قرار گرفتن در محیط های آلوده انجام می‌شود.
کودکان، بیشتر دچار بیماری‌های تنفسی می‌شوند
فوق تخصص آسم، آلرژی و بیماری‌های نقص ایمنی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با بیان اینکه کودکان بیشتر دچار بیماری‌های تنفسی می‌شوند گفت: یکی از دلایل ابتلای بیشتر کودکان به این بیماری‌ها، باریک بودن راه‌های تنفسی در آنان است به گونه‌ای که ترشحات به راحتی در آنجا جمع و باعث رشد میکروب ها می‌شود.
دکتر شیرکانی گفت: به دلیل کامل نبودن سیستم ایمنی بدن کودکان، این نقص سبب رشد بیشتر میکروب ها و ویروس ها شده که از دیگر علل ایجاد بیماری‌های تنفسی در آنان به شمار می‌رود.
وی با اشاره به علایم خطر بیماری‌های تنفسی در کودکان افزود: اگر کودک دچار تب بالا، استفراغ های مکرر، افزایش تعداد تنفس ، کاهش هوشیاری و بی حالی شود به گونه ای که قادر به غذا خوردن نباشد بایداو را به سرعت به نزدیکترین اورژانس رسانده تا اقدامات اولیه برای او انجام شود.
کودکان مبتلا به بیماری‌های تنفسی، فست فود نخورند
فوق تخصص آسم، آلرژی و بیماری‌های نقص ایمنی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: کودکانی که مبتلا به بیماری‌های تنفسی هستند باید از مصرف غذاهای چرب و فست فود خودداری کرده و در کنار درمان از مایعات فراوان ، گرم و یتامین ها استفاده کنند.
دکتر شیرکانی افزود: اگر یکی از والدین مبتلا به آلرژی یا آسم باشند احتمال ابتلای کودک آنان 50 درصد و در صورتی که هر دوی والدین به این بیماری مبتلا باشند این احتمال به 75 درصد افزایش می‌یابد.
انتهای پیام/ م.ف1026
telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
سرفه     بیماری‌های.تنفسی     فوق.تخصص.آلرژی     دکتر.افشین.شیرکانی    

تاریخ بروز رسانی:   19 اسفند 1394

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >