معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری شهرستان دشتی:
اجرای مصوبات شورای سلامت از مطالبات جدی افکار عمومی است

28 آذر 1395
معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری شهرستان دشتی گفت: اجرای مصوبات شورای سلامت از مطالبات جدی افکار عمومی است.

محمد حسینی در جلسه شورای سلامت شهرستان دشتی، ضمن تبریک هفته وحدت اظهار داشت: برخی خلأهای موجود در امکانات درمانی بیمارستان زینبیه (س) خورموج، موجب نارضایتی‌های عمومی بوده که لازم است رفع آنها در دستور کار قرار گیرد.
وی افزود: حلقه سلامت با تخصیص امکانات جدید به بیمارستان زینبیه (س) خورموج تکمیل می‌شود.
معاون سیاسی اجتماعی فرماندار دشتی تصریح کرد: با توجه به تهدید سلامت مردم ضروری است تدابیری با همکاری شرکت آب و فاضلاب، شبکه بهداشت و درمان و شهرداری انجام شود تا وضعیت فاضلاب‌ها و آب‌های سطحی شهر خورموج برطرف شود.
حسینی اظهار کرد: از بدو ورود رییس جدید دامپزشکی شهرستان دشتی، شاهد تلاش‌های شبانه‌روزی این مجموعه در سطح شهرستان هستیم که مراتب قدردانی خود را در زمینه اجرای طرح ملی واکسیناسیون نیوکاسل مقاوم به حرارت ابراز می‌دارم.
وی پیشگیری از شیوع آنفلوانزای فوق حاد پرندگان که سلامت مردم را تهدید می‌کند مورد تأکید قرارداد و افزود: مدیران، بخشداران و دهیاران در این زمینه به مردم اطلاع‌رسانی کنند.
حسینی بیان داشت: در حال حاضر فروش مرغ زنده تهدیدی جدی برای مردم است که باید نسبت به‌سلامت مردم توجه ویژه‌ای داشته باشیم.
وی با تأکید بر لزوم مصوبات شورای سلامت در دشتی افزود: دست‌فروشانی که اقدام به فروش مواد فسادپذیر می‌کنند باید جمع‌آوری شوند و همه مصوبات شورای سلامت باید به مرحله اجرا برسد و این امر، مستلزم عزم و همکاری همه دستگاه‌های اجرایی و مردم می‌باشد و چنانچه از اختیارات قانونی خود استفاده نکنند یک روز قانون صد درصد به سراغ آن‌ها خواهد رفت.
مجوز استخدام 50 نفر جهت اشتغال در کادر درمانی بیمارستان زینبیه (س) اخذ گردیده است
 رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی نیز گفت: با توجه به افزوده شدن 44 تخت در قالب 2 بخش به بیمارستان زینبیه (س) و لزوم افزایش نیروی انسانی، مجوز استخدام 50 نفر جهت اشتغال در کادر درمانی این بیمارستان اخذ گردیده است.
دکتر اصغر بحرانی به سفر اخیر مقام عالی وزارت به شهرستان اشاره کرد و افزود: سفر وزیر بهداشت و درمان به شهرستان دستاوردهای خوبی داشته است که با تلاش و پیگیری‌های لازم به‌زودی شاهد تحقق آن‌ها خواهیم بود.
وی تصریح کرد: تأمین تجهیزات چشم‌پزشکی و ارتوپدی، تأمین 3 دستگاه، تخت مراقبت نوزان نارس (NICU) و نصب دستگاه سی‌تی‌اسکن ازجمله دستاوردهای سفر وزیر بهداشت و درمان به شهرستان است که در آینده نزدیک اجرایی خواهند شد.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی اظهار کرد: با تلاش‌ها و پیگیری‌های صورت گرفته 6 متخصص در رشته‌های زنان و زایمان، رادیولوژی، قلب و عروق، داخلی، پاتولوژی و بیهوشی به کادر درمانی بیمارستان اضافه گردیده و به‌زودی متخصص چشم نیز در این بیمارستان به‌صورت سه روز در هفته حضور خواهد یافت.
دکتر اصغر بحرانی خاطرنشان کرد: رسیدگی جدی به دفع غیراصولی فاضلاب‌های مسکونی و تجاری به‌عنوان تهدیدکنندگان جدی بهداشت عمومی و محیط‌زیست ضروری است.
انتهای پیام/ م.ا 3040


با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
شورای.سلامت     فرماندار     محمد.حسینی     شهرستانن.دشتی        

تاریخ بروز رسانی:   28 آذر 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >