درمان قطعی در دیابت وجود ندارد/ تغذیه در پیشگیری و کنترل دیابت مشترک است

11 اسفند 1395
مدیر واحد علمی انجمن اطلاع‌رسانی دیابت گابریک بابیان اینکه تعداد افراد مبتلابه دیابت در کشور بالغ‌بر ۴ میلیون است، گفت: جمعیت مبتلابه این بیماری بسیار زیاد است و برای آموزش به این افراد نیاز به یک کار جمعی وجود دارد.

دکتر سارا صداقت در حاشیه کارگاه سه‌روزه دیابت در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر عنوان کرد: در دیابت درمان قطعی وجود ندارد و فرد از زمان ابتلا تا پایان زندگی درگیر این بیماری خواهد بود و تنها راه آن کنترل است.
وی بابیان اینکه کنترل قند در دیابتی‌ها یعنی درمان، خاطرنشان کرد: افراد اگر یکی از موارد چاقی، تغذیه ناسالم، عدم فعالیت بدنی، استرس و یا ابتلا اعضا خانواده به این بیماری رادارند حتماً باید در سبک زندگی خود تغییر ایجاد کنند.
دکتر صداقت بیان کرد: ابتلا به دیابت در افرادی که سیگار و قلیان استفاده می‌کنند بیشتر است.
مدیر واحد علمی انجمن اطلاع‌رسانی دیابت گابریک به بانوان دیابتی که قصد بارداری دارند، گفت: بانوان دیابتی می‌توانند زایمان راحت و فرزند سالمی را به دنیا بیاورند اما باید زیر نظر دکتر غدد و قند آنها کاملاً کنترل شود.
تغذیه در پیشگیری و کنترل دیابت مشترک است
طبیه دهقانی نیز در خصوص تغذیه افراد برای پیشگیری و کنترل دیابت گفت: تغذیه در پیشگیری و کنترل دیابت مشترک است.
کارشناس تغذیه بیان کرد: فرد باید تلاش کند غذاهای کم‌کالری، کم‌چربی و نان و غلات سبوس‌دار مصرف کند.
وی بابیان اینکه تغذیه ۷۰ درصد از دیابت پیشگیری و یا آن را کنترل می‌کند بیان کرد: سبزی‌ها باید بخش عمده‌ای از تغذیه افراد را تشکیل دهد.
طبیه دهقانی اظهار داشت: آگاهی جوانان ما در خصوص این بیماری می‌تواند کمک کند که در سال‌های آینده شیوع این بیماری‌ها در استان کاهش پیدا کند و افراد سالمی را برای آینده‌سازی استان و کشور داشته باشیم.
کارگاه دیابت همکاری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و انجمن گابریک ایران به مدت سه روز در سالن شهید بهشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برگزار شد.
انتهای پیام/م.غ 1023


با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
کارگاه.دیابت     دکتر.سارا.صداقت     طیبه.دهقانی        

تاریخ بروز رسانی:   11 اسفند 1395

تعداد بازدید:   ۳

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >