قائم‌مقام رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
مشارکت‌های مردمی به کاهش هزینه‌های درمان کمک می‌کند

1 خرداد 1396
قائم‌مقام رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: مشارکت مردمی به افزایش بهره‌وری و کاهش هزینه‌های درمان کمک می‌کند.

دکتر حیدر عزیز نژاد در جمع اعضای تشکل‌های مردمی استان بوشهر گفت: وزارت بهداشت نقش تولیتی در سلامت دارد که توسط معاونت‌های دانشگاه‌ها در حال انجام است اما بخش دیگر مربوط به فعالیت‌های اجتماعی است که نیاز به کارهای جدی برای تعاملات با بخش‌های دیگر و نیز آشنایی با باورها و خواسته‌های مردم دارد.
وی ضمن اشاره به نقش سبک زندگی در کاهش بیماری‌ها تصریح کرد: ما باید اقداماتی برای آموزش مردم انجام دهیم تا با کسب آگاهی‌ در زمینه حفظ سلامتی خود اقدام کنند زیرا سلامتی هیچ جایگزینی ندارد.
دکتر عزیز نژاد بابیان اینکه با تلاش می‌توان به اهداف متعالی دست‌یافت افزود: باید فرصت به‌دست‌آمده را غنیمت بشماریم و در جایگاهی که قرارگرفته‌ایم برای سلامت مردم تلاش کنیم.
توسعه برنامه‌های تشکل‌های مردمی
رییس دبیرخانه سلامت و امنیت غذایی استان بوشهر گفت: تشکیل خانه مشارکت مردمی نقش مهمی در برنامه‌ریزی آینده سلامت استان خواهد داشت زیرا رئیس خانه مشارکت عضو شورای برنامه‌ریزی استان خواهد بود.
دکتر عیسی صفوی افزود: جلسات خانه مشارکت به‌صورت فصلی برگزار خواهد شد که رئیس مرکز بهداشت استان دبیر این خانه مشارکت است و به شکل اضطراری و بنا به‌ضرورت می‌توان جلسات را در زمان‌های دیگر نیز تشکیل داد.
وی تصریح کرد: ۲۱ تشکل می‌بایست در جلسه حضورداشته باشند اما به علت اینکه برخی از این تشکل‌ها در استان وجود ندارند بر اساس قوانین آیین‌نامه تشکل دیگری را جایگزین آن‌ها کرده‌ایم.
رییس دبیرخانه سلامت و امنیت غذایی استان بوشهر گفت: خانه مشارکت مردمی تمام مطالبات سلامت‌محور استان را جمع‌آوری کرده و ضمن مشخص کردن اولویت‌ها و با رأی‌گیری اکثریت اعضا آن‌ها را به تصویب رسانده و به کارگروه منتقل می‌کند.
دکتر صفوی بیان داشت: تشکل‌های مردمی و هیچ‌یک از این اعضا به ارگان یا سازمان‌های دولتی وابسته نبوده و صرفاً با رأی مردم انتخاب می‌شوند.
راه‌اندازی خانه مشارکت در همه شهرستان‌ها
رییس دبیرخانه سلامت و امنیت غذایی استان بوشهر ضمن اشاره به اینکه تمام اقشار مردم می‌توانند از طریق خانه مشارکت مطالبات سلامت خود را از تولیت سلامت استان مطالبه کنند افزود: خانه مشارکت راهی مستقیم برای دستیابی به مطالبات سلامت‌محور از بالاترین مقام اجرایی دولت در استان (استانداری) است.
دکتر صفوی با اشاره به اینکه به‌زودی در تمامی شهرستان‌های استان خانه مشارکت راه‌اندازی می‌شود گفت: برای تسهیل در ارتباط مردم با خانه مشارکت مردمی، کمیته‌هایی در مراکز بهداشتی و درمانی در تمام استان وجود دارد که افراد می‌توانند با مراجعه به آنجا مطالبات خود را با آن‌ها در میان بگذارند.
وی یادآور شد: اعضای کارگروه سلامت استان شامل دکتر رئیسی به‌عنوان دبیر کارگروه، معاون برنامه‌ریزی استانداری، رییس خانه مشارکت‌های مردمی، رییس سازمان برنامه‌وبودجه، رییس مرکز بهداشت استان، مسئول روابط عمومی استانداری و نیز ذیحساب سازمان‌های دیگر هستند.
در پایان با رأی‌گیری اعضای تشکل‌های مردمی عبدالرضا جعفری به‌عنوان عضو کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان (ساغ) انتخاب شد.
در این جلسه نمایندگان تشکل‌های کمیته امداد، وکلا، معلمان، انجمن اولیا و مربیان، رابطین بهداشت، بهزیستی، سلامت، کارگران، روزنامه‌نگاران، هیات‌های مذهبی، ورزشکاران، دانشجویان، دانش‌آموزان و کانون بازنشستگان حضور داشتند.
انتهای پیام/ م.ف 1026

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
مشارکت.مردمی     قائم.مقام     دکتر.عزیرنژاد     دکتر.صفوی     دبیر.خانه     سلامت.امنیت.غذایی    
   

تاریخ بروز رسانی:   1 خرداد 1396

تعداد بازدید:   ۳

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >