همایش مردمی آگاهی از دیابت و مقابله مناسب با آن در بوشهر برگزار شد

3 خرداد 1396
همایش مردمی آگاهی از دیابت و مقابله مناسب با آن با همکاری دانشکده پرستاری و مامایی و مشارکت شرکت دانمارکی نوو نوردیسک، انجمن آلزایمر و بنیاد فرزانگان جهان‌دیده روز سه‌شنبه در بوشهر برگزار شد.

مدیرعامل انجمن آلزایمر استان بوشهر و متخصص سلامت سالمندان دانشکده پرستاری و مامایی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: هدف از برگزاری این همایش بالا بردن سطح آگاهی و دانش سلامت مردم در زمینه بیماری دیابت و مقابله صحیح با این بیماری و درگیر و حساس کردن مستقیم مردم برای حفظ سلامتی خودشان است.
دکتر اکرم فرهادی افزود: این نوع آموزش‌های جامعه‌محور ارزش قابل‌ملاحظه‌ای در کم کردن بار هزینه‌های بیماری‌های مزمن ازجمله دیابت را داراست.
متخصص سلامت سالمندان دانشکده پرستاری و مامایی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اضافه کرد: با شکل‌گیری سازمان مردم‌نهاد در حوزه سلامت در استان بوشهر دستیابی به این هدف‌ها تا حد خوبی روان‌سازی شده است.
دکتر فرهادی اظهار کرد: انجمن آلزایمر و بنیاد فرزانگان جهاندیده (سالمندان) ازجمله سمن‌های تازه شکل‌گرفته در حوزه سلامت استان بوشهراست که فعالیت خود را با تأکید بر سلامتی دوران سالمندی آغاز کرده است.
مدیرعامل انجمن آلزایمر استان بوشهر و متخصص سلامت سالمندان دانشکده پرستاری و مامایی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: هدف سمن‌های حوزه سلامت، توانمندسازی گروه هدف است که نخستین قدم در توانمندسازی این افراد دادن آگاهی در زمینه بیماری و مقابله مناسب با پیامدهای آن است، که دراین‌ارتباط برگزاری اینگونه همایش‌های مردمی بسیار حائز اهمیت است.
انتهای پیام/ م.غ 1023

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
همایش     دیابت     دکتر.فرهادی     مدیرعامل     انجمن.آلزایمر        

تاریخ بروز رسانی:   3 خرداد 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >