رییس دبیرخانه سلامت و امنیت غذایی بوشهر خبر داد؛
تشکیل ۷ کمیته برای تصویب و اجرای نظام‌نامه سلامت شهرستان کنگان

21 خرداد 1396
رییس دبیرخانه سلامت و امنیت غذایی استان بوشهر از تشکیل هفت کمیته برای تصویب و اجرای نظام‌نامه سلامت شهرستان کنگان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان، دکتر عیسی صفوی در دومین جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان کنگان اظهار داشت: نظام‌نامه استانی مدیریت سلامت همه‌جانبه سندی راهبردی است که سلامتی جسمی، روانی، اجتماعی، محیطی و ... جامعه در آن لحاظ شده است.
وی از تشکیل هفت کمیته در شهرستان برای تصویب و اجرای نظامنامه سلامت شهرستان خبر داد و افزود: این کمیته‌ها شامل خانه مشارکت‌های مردمی، شورای پیام گذار سلامت، اندیشگاه سلامت، کمیته اطلاع‌رسانی، کمیته پیوست سلامت و کمیته دیدبان سلامت شهرستان است.
رییس دبیرخانه سلامت و امنیت غذایی استان بوشهر خواستار تشکیل شورای سلامت روستا، بخش و شورای سلامت شهرستان کنگان برای ارتقای شاخص‌های سلامت در کمیته کارگروه امنیت مواد غذایی شد.
وی افزود: این سند از امسال به مدت پنج سال تا سال ۱۴۰۰ با محوریت کارگروه تخصصی سلامت و امنیت غذایی استان و با مشارکت دستگاه‌های مختلف و مردم اجرا می‌شود.
لزوم ارتقای شاخص‌های سلامت شهرستان
فرماندار شهرستان کنگان نیز با اشاره به همکاری تمامی دستگاه‌های اجرایی استان بوشهر در ارتباط به مقوله سلامت در جامعه عنوان کرد: ازآنجایی‌که اولین رکن جامعه سلامت روح و جسم است، برای تضمین سلامت روح و جسم افراد جامعه در این خصوص با عنوان سلامت و امنیت غذایی فعالیت‌هایی انجام می‌شود.
عبدالنبی یوسفی ضمن اشاره و تأکید بر لزوم ارتقای سطح سلامت و بهداشت شهروندان در این شهرستان، خواستار تلاش همه مسئولین در راستای نیل به این هدف شد.
پیشرفت جامعه نیازمند توسعه سلامت است
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان اظهار داشت: هر جامعه‌ای که در عرصه سلامت گام‌های بلند و مؤثری برداشته است، توانسته به بسیاری از اهداف و برنامه‌ریزی بلندمدت و کوتاه‌مدت خود دست یابد.
روسای دستگاه‌های اجرایی به ارائه راهکارها و بیان نقطه نظرات خود پرداختند و تصمیمات لازم در راستای سلامت و امنیت غذایی شهرستان اتخاذ شد.
این نشست به ریاست فرماندار شهرستان و با حضور معاون سیاسی شهرستان و رئیس دبیرخانه سلامت و امنیت غذایی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، رئیس شبکه و اعضاء شورای امنیت غذایی شهرستان برگزار شد.
انتهای پیام/ م.س 3070

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
کارگروه.سلامت     فرماندار     عبدالنبی.یوسفی     دکتر.عیسی.صفوی     شهرستان.عسلویه        

تاریخ بروز رسانی:   21 خرداد 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >