نظام‌نامه مدیریت همه‌جانبه سلامت در شهرستان‌های استان بوشهر اجرا می‌شود

23 خرداد 1396
رییس دبیرخانه سلامت و امنیت غذایی استان بوشهر گفت: طرح نظام‌نامه مدیریت همه‌جانبه سلامت باید بر اساس اولویت‌ها در همه شهرستان‌های این استان تدوین و اجرایی شود.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه، دکتر عیسی صفوی در جلسه شورای سلامت و امنیت غذایی گناوه در فرمانداری افزود: این نظام‌نامه که در سال 92 به‌عنوان یکی از سیاست‌های کلی کشور تصویب‌شده در این استان نیز در سال 96 الزام بر عملیاتی آن شده است.
وی بابیان اینکه یکی از شاخصه‌های سنجش استانداری‌های کشور اجرا و عملیاتی کردن این نظام‌نامه است، گفت: کارفرمای این برنامه استانداری و مجری آن دانشگاه علوم پزشکی است که در استانداری شامل 7 گروه است و از این مجموع 6 کارگروه در خود آن و یک کارگروه دیگر نیز در دانشگاه علوم پزشکی مستقر است و پایش عملیاتی ماهانه انجام می‌شود.
دکتر صفوی اظهار کرد: با توجه به اینکه یکی از اهداف این برنامه، تصویب سند جامع سلامت در هر شهرستان بر اساس توجه به معضلات و مشکلات اولویت‌دار است که باید تا پایان آبان ماه امسال به‌صورت الزامی تهیه و تدوین شود و پس از بررسی‌های لازم به شورای عالی سلامت در تهران ارسال و در صورت داشتن استانداردهای لازم تائید و تصویب خواهد شد.
وی گفت: دراین‌ارتباط کمیته‌هایی شامل خانه مشارکت مردمی با بهره‌گیری از سمن‌ها، شورای پیام‌گزاران سلامت، پیام‌رسان و دیده‌بان سلامت، پیوست سلامت و امنیت غذایی، پیوست سلامت و اندیشگاه سلامت تا شهریورماه تشکیل و از تمام ظرفیت‌های ادارات و متخصصان و فرهیختگان استفاده شود.
رییس دبیرخانه سلامت و امنیت غذایی استان بوشهر به مقایسه مقوله سلامت و درمان اشاره کرد و گفت: اگر همه 10 شهرستان‌های استان به هزاران تخت و تجهیزات پزشکی مسلح شود این بر سلامت استان نمی‌افزاید و یا به تعبیری به همان سقف 25 درصد می‌رسد.
دکتر صفوی اظهار کرد: سلامت دارای اجزای چهارگانه است که درمان یکی از آن‌ها بوده و اجزای دیگر آن شامل ژن، تصادفات و اتفاقات و عوامل اجتماعی و اقتصادی است و باید دقت کنیم که درمان جای سلامت را نگیرد.
معاون برنامه‌ریزی و عمرانی فرمانداری گناوه نیز گفت: فرمانداری آماده هرگونه همکاری در اجرایی شدن این طرح است.
حمزه مسعودی نیا افزود: به‌منظور نتیجه‌بخش بودن این برنامه از شبکه بهداشت و درمان انتظار است که دستورالعمل آن را در اختیار مدیران قرار گیرد تا به‌صورت دقیق بررسی و مطالعه شود.
رییس شبکه بهداشت و درمان گناوه نیز گفت: این جلسه با دستور کار توجیه و معرفی نظام‌نامه استانی مدیریت سلامت، نیازسنجی سلامت جامعه و بررسی و پیگیری مصوبه‌های قبل برگزارشده است.
دکتر علی زکی زاده افزود: از تمامی ادارات و نهادهای این شهرستان انتظار داریم که شبکه بهداشت را در اجرای هرچه مطلوب‌تر طرح نظام‌نامه استانی مدیریت همه‌جانبه سلامت یاری کنند.
شناسایی مؤلفه‌های مؤثر بر سلامت و تشکیل سند جامع سلامت در شهرستان گناوه انجام می‌شود
رییس شبکه بهداشت و درمان این شهرستان گفت: به‌منظور تهیه و تشکیل سند جامع سلامت، مؤلفه‌های اجتماعی مؤثر بر سلامت در شهرستان گناوه شناسایی و مورد ارزیابی قرار می‌گیرند.
وی خاطرنشان کرد: با پیگیری‌های تخصصی و همکاری سایر سازمان‌ها در شهرستان گناوه این سند به‌طور دقیق تهیه می‌شود و این امر باعث ارتقاء و کیفیت بیشتر خدمات سلامت در شهرستان خواهد شد.
انتهای پیام/ م.ن 3080

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
دبیرخانه     سلامت.امنیت.غذایی     دکتر.صفوی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.گناوه     دکتر.زکی‌زاده    

تاریخ بروز رسانی:   23 خرداد 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >