انحراف چشم در کودکان می‌تواند منجر به کاهش دید شود

25 تير 1396
چشم‌پزشک بیمارستان توحید جم عنوان داشت: انحراف یا لوچی چشم اگر به‌موقع درمان نشود منجر به کاهش دید یا تنبلی چشم می‌شود.

دکتر کامران منشئی افزود: استرابیسم یکی از شایع‌ترین مشکلات چشم به‌خصوص در کودکان است که اگر در دوران کودکی درمان نشود، به اختلال دید دایمی منجر خواهد شد.
وی تصریح کرد: استرابیسم یا انحراف چشم، اختلالی است که در آن چشم‌ها، وضعیت ناهمگونی نسبت به یکدیگر پیداکرده و هرکدام از چشم‌ها در جهات مختلف نگاه می‌کنند.
چشم‌پزشک بیمارستان توحید جم اضافه کرد: در استرابیسم یکی از چشم‌ها مستقیم نگاه کرده و چشم دیگر به سمت داخل، خارج، بالا یا پایین منحرف می‌شود.
دکتر منشئی اظهار داشت: استرابیسم شامل دو نوع ایزوتروپی (انحراف چشم به داخل) و اگزوتروپی (انحراف چشم به خارج) می‌باشد که نوع ایزوتروپی بیشتر شیرخواران را مبتلا می‌کند و اگزوتروپی نیز در کودکان اتفاق می‌افتد و معمولاً بیماری با خستگی و چرت زدن شدت می‌یابد.
چشم‌پزشک بیمارستان توحید جم افزود: استرابیسم کودکان درصورتی‌که به‌موقع درمان نشود، کاهش دید یا تنبلی چشم را به همراه خواهد داشت، تنبلی چشم را می‌توان با بستن چشم تا حد کمی درمان کرد، البته اگر درمان آن به تأخیر بیافتد، کاهش دید دائمی شده و موفقیت درمان آن تا حد زیادی کاهش می‌یابد.
دکتر منشئی اظهار داشت: خشکی شدید چشم، سردرد حین فعالیت چشمی و نداشتن دید مناسب به‌خصوص از یک‌چشم، از مهم‌ترین علایم استرابیسم است که در کودکان دیده می‌شود و مهم‌ترین راه پیشگیری از چنین عارضه‌ای معاینه چشم در طول دوره شیرخواری و سنین قبل از مدرسه است در غیر این صورت با پیشرفت بیماری تنها جراحی است که می‌تواند کودک را از خطر کاهش دید نجات دهد.
انتهای پیام/ ا.پ 3020

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
انحراف.چشم     متخصص.چشم‌پزشکی     فرهنگ.سلامت     دکتر.کامران.منشئی     بیمارستان.توحید     شهرستان.جم    

تاریخ بروز رسانی:   25 تير 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >