حدود 96 درصد از کودکان زیر 2 سال شهرستان جم از شیر مادر تغذیه می‌کنند

10 امرداد 1396
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان جم عنوان داشت: در حدود 96 درصد از کودکان زیر 2 سال شهرستان جم از شیر مادر تغذیه می‌کنند.

اصغر نوروز زاده افزود: تعداد دو هزار 684 کودک زیر 2 سال در شهرستان جم تحت مراقبت مراکز خدمات جامع سلامت هستند که حدود دو هزار و 582 کودک یعنی معادل 96 درصد از شیر مادر استفاده می‌کنند.
این مقام مسئول اظهار کرد: شیر مادر به لحاظ داشتن مواد پروتئینی و ویتامینی بسیار، بیش از سایر غذاها برای نوزادان توصیه‌شده است به‌طوری‌که بسیاری از روایات وارده در دین اسلام و در میان متون فقهی، مدت آن را حدود دو سال مشخص کرده‌اند.
وی اضافه کرد: نقش اساسی تغذیه با شیر مادر در رشد و سلامت کودکان و همچنین سلامت مادران شناخته‌شده است و به‌تنهایی در شش ماه اول تولد برای شیرخوار کافی است و در شش ماه دوم تولد انرژی لازمه وسیله پنجاه‌درصد از شیر مادر و پنجاه‌درصد از تغذیه تکمیلی تأمین می‌شود.
نوروز زاده عنوان داشت: کودکانی که در دوران نوزادی از شیر مادر تغذیه می‌کنند، از میزان هوش و توان جسمی بالاتری نسبت به سایر نوزادانی که از دیگر منابع غذایی تغذیه می‌کنند برخوردارند.
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان جم بیان کرد: آموزش به مادران یک نوع هنر است، که به مادران گفته شود همه مادران قادر به شیر دادن هستند و باید این باور به مادران تفهیم گردد و از طرف دیگر حمایت جامعه از زنان و حمایت خانواده از مادران اهمیت ویژه دارد.
این مقام مسئول عنوان داشت: دو تا سه هفته اول تولد، مهم‌ترین زمان سؤال‌برانگیز مادران خواهد بود و دراین‌ارتباط، آموزش کارکنان بیمارستان‌ها و مراکز درمانی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است که بتوانند پاسخگوی مادران، به گونه صحیح باشند چون اگر ناآگاهانه به سؤال مادری پاسخ داده شود و نتوان وی را توجیه کرد، می‌تواند باعث ایجاد آسیب‌های تغذیه‌ای در نوزاد وی گردد.
انتهای پیام/ ا.پ 3020

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
شیر.مادر     اصغر.نوروززاده     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.جم    

تاریخ بروز رسانی:   10 امرداد 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >