رییس شبکه بهداشت جم:
برنامه‌های پیشگیری از انتقال «وبا» در شهرستان جم انجام می‌شود

7 آذر 1396
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان جم گفت: برنامه‌های پیشگیری از انتقال بیماری «وبا» در شهرستان جم انجام می‌شود.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان جم، مهندس احمد قاسمی در کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان جم اظهار داشت: بیماری وبا سرعت واگیری بسیار بالایی دارد و هم‌مرز بودن کشور ما با کشورهای افغانستان، پاکستان و عراق از عوامل انتقال این بیماری است.
وی افزود: یکی از سریع‌ترین نظام‌های مراقبت، مراقبت‌های بیماری‌های منتقله از آب و غذاست و حدود ۱۵ درصد از مرگ کودکان در کشورها به دلیل بیماری‌های اسهالی است.
مهندس قاسمی اظهار داشت: در جهان هرساله حدود چهار میلیارد بیماری‌های اسهالی شناسایی می‌شود که باعث مرگ ۲ میلیون کودک می‌شود.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان جم اضافه کرد: بیماری وبا از طریق آب و مواد غذایی، لمس بدن فرد آلوده، مدفوع شخص آلوده و ... منتقل می‌شود که می‌بایست در این موارد احتیاط کامل کرد.
مهندس قاسمی افزود: شناسایی نقاط پرخطر، تأکید بر نظارت بیشتر بر عرضه آب و مواد غذایی، مراقبت و نمونه‌گیری بیشتر از موارد مشکوک و همکاری بیشتر بین بخشی و برون بخشی به‌عنوان اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از انتقال بیماری وبا در شهرستان جم ضروری است.
وی همچنین خواستار همکاری بیشتر مدیریت آموزش‌وپرورش برای نظارت و آموزش در مدارس و نیروی انتظامی برای سامان‌دهی و جلوگیری از ورود اتباع خارجی غیرمجاز شد.
انتهای پیام/ ا.پ 3020

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
کارگروه.سلامت     مهندس.احمد.قاسمی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.جم    

تاریخ بروز رسانی:   7 آذر 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >