رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
۱۷۰ پروژه بهداشتی درمانی در استان بوشهر عملیاتی شد

14 آذر 1396
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: در راستای انعقاد تفاهم‌نامه‌ با وزیر بهداشت عملیات اجرایی ۱۷۶ مرکز بهداشتی درمانی و خانه بهداشت در استان بوشهر آغازشده که تاکنون ۵۰ درصد آن تکمیل و افتتاح‌شده است.

دکتر سعید کشمیری ظهر امروز در نشست مسئولان علوم پزشکی بوشهر با معاون بهداشتی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و استاندار بوشهر با اشاره به اینکه  بیش از7  هزار نفر در حوزه سلامت استان بوشهر فعالیت می‌کنند اظهار داشت: دانشگاه علوم پزشکی بوشهر 2 هزار و 200 دانشجو دارد که در این بخش 220 نفر عضو هیأت علمی هستند.
وی، از تدوین سند سلامت استان بوشهر خبر داد و خاطر‌نشان کرد: با تدوین سند حوزه سلامت استان بوشهر، برنامه‌ها تا 10 سال آینده در حوزه بهداشتی و درمانی مشخص است.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اشاره به اجرای طرح‌های پیشگیری از بیماری افزود: طرح‌های پیشگیری از بیماری در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در اولویت قرار دارد که در این راستا مرکز تشخیص و غربالگری و درمانی سرطان استان بوشهر عملیات اجرایی آن آغازشده است.
دکتر کشمیری با اشاره به افزایش مرگ‌ومیر ناشی از بیماری‌های قلبی و عروقی در استان بوشهر تصریح کرد: با بررسی‌های انجام‌شده مرگ‌ومیر بیماری‌های قلبی و عروقی در استان بوشهر در 10 سال اخیر نسبت به 10 سال ماقبل آن 12 درصد افزایش‌یافته که ناشی ازکم‌تحرکی ، دیابت و دیگر بیماری‌های این حوزه است.
وی با تأکید بر ایجاد مرکز تحقیقات بررسی آلایندگی‌ها و وضعیت بیماری‌های زیست‌محیطی ناشی از این آلایندگی‌ها خاطرنشان کرد: عملیات ساخت مرکز تحقیقات بررسی وضعیت زیست‌محیطی ناشی از آلایندگی‌ها در عسلویه به‌زودی اجرایی می‌شود.
این نشست با حضور معاون بهداشتی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، استاندار، مسئولان دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر و مسئول دفاتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان بوشهر در دفتر استاندار برگزار شد.

انتهای پیام/ م.غ 1023

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
نشست     معاون.وزیر     دکتر.علیرضا.رئیسی     دکتر.سعید.کشمیری        

تاریخ بروز رسانی:   14 آذر 1396

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >