رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
نظام‌نامه استانی مدیریت سلامت همه‌جانبه استان بوشهر عملیاتی شده است

9 دی 1396
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: نظام‌نامه استانی مدیریت سلامت همه‌جانبه استان بوشهر عملیاتی شده است.

دکتر سعید کشمیری در نشست کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان بوشهر افزود: برای بررسی عوامل اجتماعی در سلامت، کارگروه‌های تخصصی در قالب اندیشکده سلامت در استان بوشهر تشکیل‌شده است.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: سلامت به‌سان یک تصویر بزرگ است که از اجزای زیادی تشکیل‌شده است، شاید در سطح ریز این اجزا به هم ارتباط نداشته باشند اما این اجزا در کنار هم تصویر بزرگ سلامت را تشکیل می‌دهند.
وی بابیان اینکه اجزای سلامت هرکدام نزد یک سازمان قرار دارد بیان کرد: سهم دانشگاه علوم پزشکی از این تصویر بزرگ 11 تا 20 درصد است، این در حالی است که باید پاسخگویی تمام اجزای سلامت باشد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تصریح کرد: دانشگاه علوم پزشکی مصمم و موظف به ساخت و حفظ تصویر بزرگ سلامت استان است.
دکتر کشمیری اظهار داشت: تمام سازمان‌ها و ادارات مرتبط با سلامت استان باید دانشگاه را در انجام و حفظ سلامت همراهی کنند.
وی بابیان اینکه وجود دستگاه‌های نوین تکنولوژی درمانی در مراکز درمانی نشان‌دهنده پیشرفت‌های حوزه سلامت نیست افزود: شاید بیش از 90 درصد اعتبارات دانشگاه علوم پزشکی صرف توسعه و تجهیز مراکز درمانی می‌شود ولی 10 درصد در حوزه سلامت اهمیت دارد.
باید به طرح‌های پیشگیری از بیماری‌ها توجه شود
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با تأکید بر توجه به طرح‌های پیشگیری از بیماری تصریح کرد: پیشگیری از بیماری باید قبل از درمان موردتوجه قرار بگیرد و در این راستا پیشگیری از وقوع بیماری و توجه به حوزه بهداشت در اولویت قرار دارد.
دکتر کشمیری، رویکرد وزارت بهداشت در حوزه سلامت را عوامل اجتماعی مؤثر بر سلامتی انسان دانست و خاطرنشان کرد: عوامل اجتماعی در حوزه سلامت در بخش‌های آموزش، کسب‌وکار، حمایت اجتماعی، سلامت غذا، آسیب‌های اجتماعی، مسکن، حمل‌ونقل، تفریحات و محیط‌زیست است که باید موردتوجه قرار بگیرد.
وی بابیان اینکه عوامل اجتماعی بر روی سلامت بیش از 68 درصد اثرگذار است تصریح کرد: سلامت اصلی ما در بحث‌های قبل از وقوع بیماری است و بر اساس ارزیابی‌های صورت گرفته عوامل ژنتیکی و بیولوژیکی مثل سن و جنسیت 20 درصد، عوامل اجتماعی، رفتاری و محیطی 68 درصد و سیستم‌های ارائه خدمات درمانی 11 درصد بر روی سلامت انسان اثرگذار است.
 رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اشاره به اجرای طرح‌های تحقیقاتی برای بررسی عوامل مهم اجتماعی بر روی سلامتی انسان در استان بوشهر گفت: برای بررسی عوامل اجتماعی در سلامت کارگروه‌های تخصصی در قالب اندیشکده سلامت در استان بوشهر تشکیل‌شده است.
دکتر کشمیری بیان کرد: در تمام شهرستان‌های این استان کارگروه بررسی عوامل اجتماعی بر روی سلامتی انسان با مشارکت دستگاه‌های مختلف اجرایی، صاحب‌نظران و محققان تشکیل‌شده است.
انتهای پیام/ م.غ 1023

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
نشست     کارگروه.سلامت     دکتر.سعید.کشمیری        

تاریخ بروز رسانی:   9 دی 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >