معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان جم:
سرفه طولانی، خس‌خس سینه و تنگی نفس، شایع‌ترین علامت بیماری آسم است

14 اسفند 1396
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان جم عنوان داشت: سرفه طولانی، خس‌خس سینه و تنگی نفس، شایع‌ترین علامت بیماری آسم است که باید جدی گرفته شود.

اصغر نوروززاده افزود: آسم یک بیماری التهابی مزمن و غیر واگیر ریه است که عوامل متعددی در بروز آن نقش دارند که سابقه خانوادگی بیماری‌های آلرژیک یا تماس با مواد حساسیت‌زا و محرک ازجمله این عوامل می‌باشند.
وی تصریح کرد: در این بیماری، پوشش داخلی راه‌های تنفسی متورم می‌گردد و عضلات اطراف راه‌های هوایی منقبض می‌گردند درنتیجه باعث ایجاد تنگی نفس در فرد بیمار می‌شود.
نوروززاده اظهار داشت: مجموعه وقایع فوق موجب انسداد راه‌های هوایی شده و درنتیجه هوای کمتری از آنها عبور می‌کند و با سخت‌تر شدن عمل تنفس، علائم آسم به‌صورت سرفه، خس‌خس سینه و تنگی نفس بروز می‌کند.
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان جم اظهار داشت: گرده گل و گیاهان، آلودگی هوا، دود سیگار و سایر مواد دخانی، استفاده مداوم از مواد شوینده شیمیایی، عفونت‌های ویروسی و چاقی از مهم‌ترین عوامل محیطی می‌باشند که سبب بروز یا بدتر شدن آسم می‌شود.
نوروززاده اظهار داشت: با توجه به در پیش بودن ایام عید و خانه‌تکانی، جهت پیشگیری از تشدید بیماری مبتلایان به آسم، این افراد سعی نمایند کمتر در معرض بوی مواد شیمیایی شوینده و گرده و غبار ناشی از خانه‌تکانی قرار گیرند.


انتهای پیام/ ا.پ 3020

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
آسم     فرهنگ.سلامت     معاون.بهداشتی     اصغر.نوروززاده     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.جم    

تاریخ بروز رسانی:   14 اسفند 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >