رییس دبیرخانه کارگروه سلامت و امنیت غذایی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: اولین مجمع سلامت استان بوشهر تشکیل می‌شود

17 اسفند 1396
رییس دبیرخانه کارگروه سلامت و امنیت غذایی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: اولین مجمع سلامت استان بوشهر تشکیل می‌شود.

دکتر عیسی صفوی اظهار داشت: روز یکشنبه ۲۰ اسفندماه اولین مجمع سلامت استان تشکیل خواهد شد که در نوع خود منحصربه‌فرد است.
وی اضافه کرد: ریاست مجمع با استاندار بوشهر است و مدعوین مجمع شامل تمام سرمایه‌های مدیریتی در بخش دولتی و غیردولتی هستند و دبیر مجمع نیز دکتر سعید کشمیری رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر می‌باشد.
دکتر صفوی بیان کرد: تشکیل مجمع استانی در راستای ضرورت فرهنگ‌سازی و تأمین حمایت‌های قانونی به‌عنوان مبانی اصلی نهادینه‌سازی، مسئولیت‌پذیری و پاسخگویی اجتماعی برای سلامت جامعه صورت می‌پذیرد.
رییس دبیرخانه کارگروه سلامت و امنیت غذایی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: اولین مجمع سلامت کشور در اسفندماه سال ۹۵ به ریاست رییس‌جمهور تشکیل شد که در این مجمع ۱۲ وزیر مرتبط با سلامت حضور داشتند.
رییس دبیرخانه کارگروه سلامت و امنیت غذایی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر خاطرنشان کرد: این مجمع رسالت مهم عملیاتی کردن فعالیت‌های بین بخشی سلامت را بر عهده دارد.
وی افزود: مطالعات مختلف در حوزه سلامت نشان می‌دهند نهادها و سازمان‌های دولتی و غیردولتی، اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی نقش اساسی در ارتقای سلامت جامعه و محیط زندگی به‌عنوان عوامل اجتماعی مؤثر بر سلامت دارند به‌طوری‌که در برخی از اسناد بین‌المللی سهم آنها برای تأمین سلامت جوامع ۷۵ درصد برآورده می‌شود.
دکتر صفوی ادامه داد: مطابق هدف‌گذاری مجمع رسیدن به اهداف جامع و کامل سلامت مردم نیازمند مسئولیت‌پذیری و پاسخگویی اجتماعی همه بخش‌های توسعه برای سلامت است.
عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر ادامه داد: بندهای ۲ و ۱۱ سیاست‌های کلی سلامت مبنی بر «تحقق رویکرد سلامت همه‌جانبه و انسان سالم در همه قوانین، سیاست‌های اجرایی و مقررات» و «افزایش آگاهی، مسئولیت‌پذیری، توانمندی و مشارکت ساختارمند و فعالانه فرد، خانواده و جامعه در تأمین، حفظ و ارتقاء سلامت با استفاده از ظرفیت‌های نهادها و سازمان‌های فرهنگی، آموزشی دو رسانه‌ای کشور تحت نظارت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی» است.
رییس دبیرخانه کارگروه سلامت و امنیت غذایی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، معاونت اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی را متولی برگزاری مجمع دانست و افزود: محل تشکیل مجمع سالن کوثر استانداری بوشهر است و همکار در تشکیل مجمع استانداری است و هم‌چنین سایر دستگاه‌های استان در تشکیل مجمع همکاری خواهند داشت.
انتهای پیام/م.غ 1023

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
امنیت.غذایی     دکتر.عیسی.صفوی        

تاریخ بروز رسانی:   17 اسفند 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >