رییس دبیرخانه کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان بوشهر:
کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان سلامت‌محور و مجری اجتماعی کردن سلامت است

10 شهريور 1396
رییس دبیرخانه کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان بوشهر گفت: کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان سلامت‌محور و مجری اجتماعی کردن سلامت است.

دکتر عیسی صفوی در خصوص جایگاه کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان بوشهر عنوان داشت: در ابتدا باید از شورای پیام‌رسان تشکر کنم که این فرصت را در اختیار بنده قرارداد تا ساختار و وظایف ساغ استان را معرفی نمایم، بنا به ساختار نظام‌نامه استانی سلامت همه‌جانبه، در ابتدا باید شورای پیام‌رسان سلامت استان مصوب کند تا این معرفی صورت گیرد.
وی تصریح کرد: با همکاری این شورا، این تصویب 6 دی‌ماه 96 انجام شد، در ارتباط با این شورا باید گفت اعضای شورا به شکل مستقل به ریاست رییس روابط عمومی دانشگاه و 7 عضو تشکیل جلسه دادند و معرفی ساختار ساغ استان را به‌عنوان یکی مصوبات مدنظر قراردادند.
دکتر صفوی عنوان داشت: در مرحله بعد این مصوبه در شورای اصحاب رسانه نهایی شد، پس از طی این دو و نهایی شدن خبر بنده در خدمت شما هستم، باید عرض کنم که این کارگروه یکی از هفت کارگروه استانداری استان بوشهر می‌باشد، این کارگروه 48 دستگاه مرتبط با سلامت استان را پوشش می‌دهد و ریاست کارگروه را معاون اجتماعی- امنیتی استاندار بر عهده دارد. به شکل فصلی تشکیل می‌شود و در مواقع ضروری جلسه فوری تشکیل می‌دهد.
وی در خصوص وظایف دبیرخانه کارگروه افزود: دبیرخانه سلامت و امنیت غذایی استان واحد هماهنگ‌کننده و پایش گردرتدوین، تصویب، استقرار و ارزشیابی سیاست‌ها و برنامه‌های متنوع توسعه سلامت استانی است و وظائف خود را در چهار قلمرو شامل حوزه استانداری، ستاد دانشگاه علوم پزشکی، شهرستان‌ها و خانه مشارکت مردمی استان به انجام می‌رساند، محل دبیرخانه در دانشگاه و زیر نظر رییس دانشگاه (به‌عنوان دبیر کارگروه) است.
دکتر صفوی در خصوص تشکیلات دبیرخانه گفت: دبیرخانه دارای یک رییس، یک دبیر و 4 کارشناس می‌باشد. رییس دبیرخانه باید عضو هیات رئیسه دانشگاه باشد و این چهار کارشناس با چهار حوزه استانداری، دانشگاه، شهرستان‌ها و درون‌مرکز استان تعامل دارد، محل دبیرخانه در دانشگاه علوم پزشکی می‌باشد؛ و زیرنظرریاست دانشگاه به‌عنوان دبیر فعالیت می‌کند، گزارش فعالیت دبیرخانه به هیات امنا، هیات رییسه دانشگاه و ساغ استان ارسال می‌شود.
رییس دبیرخانه کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان بوشهر اظهار داشت: دبیرخانه پنج وظیفه تحلیل وضعیت سلامت استان، مدیریت فرایند برنامه‌ریزی دانشگاه زیرنظرریاست دانشگاه، عملیاتی کردن برنامه جامع سلامت استان، تحلیل و برنامه‌ریزی فعالیت‌های بین بخشی سلامت با سایر دستگاه‌ها، پایش و ارزیابی برنامه سلامت ساغ کشوری را بر عهده دارد و این در حالی است که دبیرخانه وظیفه آموزش و تحقیق در حوزه سلامت را بر عهده دارد. وظائف دبیرخانه به سه شکل راهبردی، فوری و جاری می‌باشد.
دکتر صفوی در خصوص منابع مالی موردنیاز دبیرخانه عنوان داشت: دبیرخانه هرسال در ابتدا باید برنامه جامع خود را به هیات امناء ارائه دهد و بودجه موردنیاز را تقاضا کند. این برنامه باید مورد تائید هیات امناو ساغ استان قرار گیرد. این بودجه باید در 9 مورد مشخص هزینه شود.
انتهای پیام/

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
کاارگروه     سلامت.امنیت.غذایی     استان.بوشهر     اجتماعی    

تاریخ بروز رسانی:   10 شهريور 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >