سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان:
برنامه غذایی سالم و زندگی پرتحرک، می‌تواند در کاهش بیماری‌ها مؤثر باشد

11 ارديبهشت 1397
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: برنامه غذایی سالم و زندگی پرتحرک می‌تواند در کاهش بیماری‌ها مؤثر باشد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان، مهندس ماریا خویش‌دوست در همایش بزرگ پیاده‌روی خانوادگی هفته سلامت اظهار داشت: برای تحقق شعار جامعه سالم، باید همه نهادهای دولتی، سازمان‌های مردم‌نهاد و آحاد مردم دست در دست هم داده و در راستای تحقق این شعار گام بردارند.
وی افزود: برای تحقق جامعه سالم، مجموعه دانشگاه علوم پزشکی و مراکز وابسته به آن تنها 25 درصد نقش دارند و 75 درصد دیگر بر عهده سایر دستگاه‌های دولتی،سمن ها و مردم است.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان دشتستان با اشاره به شعار سال بهداشت جهانی اظهار داشت: سازمان بهداشت جهانی بعد از 40 سال، مجدد شعار سلامت همگانی برای همه در همه‌جا را مطرح می‌کند که پیام مهم این شعار، برخورداری همه مردم، چه آن‌هایی که در شهرها هستند و چه آن‌هایی که در روستاها و نقاط دورافتاده و کمتر برخوردار زندگی می‌کنند و یا کسانی که ازلحاظ مالی مشکل‌دارند، همه باید از خدمات بهداشتی و درمانی مطلوب بهره ببرند.
مهندس خویش‌دوست تصریح کرد: اولویت اصلی خدمات‌رسانی در حوزه سلامت، بخش‌های ارم و بوشکان و مناطق صعب‌العبور این دو بخش است که انشاالله تلاش می‌کنیم بهترین خدمات ممکن را به آن‌ها ارائه دهیم.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان دشتستان از اهمیت تعامل دستگاه‌های اجرایی شهرستان برای تحقق شعار هفته سلامت سخن گفت و ابراز داشت: در دشتستان بزرگ اتفاق خوبی افتاده، فرمانده سپاه، خدمت‌رسانی بسیج جامعه پزشکی در مناطق صعب‌العبور را طراحی کرده، فرماندار سلامت‌محور شده و به حوزه بهداشت و درمان اهمیت داده و حمایت می‌کند، آموزش‌وپرورش طرح سفیران سلامت را اجرا می‌کند و باید در یک‌کلام بگویم که زمینه تعاملات سازنده بین بخشی در شهرستان فراهم است که امیدوارم با تداوم آن شاهد پیشرفت و توسعه خدمت‌رسانی به مردم در حوزه سلامت باشیم.
وی با تأکید بر اینکه پیشگیری همواره بهتر از درمان است اظهار داشت: باوجود افزایش امکانات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری در حوزه سلامت، میزان رضایتمندی مردم مناسب نیست، چون بیماری زیاد شده و افزایش بیماران مشکلاتی را ایجاد می‌کند.
مهندس خویش‌دوست بیان داشت: برنامه غذایی سالم و زندگی پرتحرک و روی آوردن به ورزش و پرهیز از زندگی ماشینی برای جلوگیری از بیماری‌ها بسیار مؤثر است.
گفتنی است پیاده‌روی بزرگ خانوادگی به مناسبت هفته سلامت با حضور گسترده مردم شهر برازجان و با شعار پوشش همگانی سلامت برای همه در همه‌جا برگزار شد
انتهای پیام/ س.غ- 3030
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
همایش.پیاده.روی     شهرستان.دشتستان     کاهش.بیماریها     برنامه.غذایی.سالم    

تاریخ بروز رسانی:   11 ارديبهشت 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >