سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان:
هر بیمار تالاسمی یک سفیر سلامت

24 ارديبهشت 1397
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: هر بیمار تالاسمی به‌عنوان یک سفیر سلامت جهت ارتقاء همکاری زوجین تالاسمی مینور باید فعالیت خود را در این زمینه انجام دهد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان، مهندس ماریا خویش‌دوست در آیینی به مناسبت فرارسیدن روز جهانی تالاسمی در بخش تالاسمی بیمارستان 17 شهریور برازجان افزود: فراهم آمدن امکانات درمانی مطابق با استانداردهای جهانی و دستیابی به خون سالم و کافی برای همه بیماران تالاسمی و عدم تولد بیمار تالاسمی در شهرستان از اهداف مهم ما می‌باشند که همه افراد و نهادهای بین بخشی برای رسیدن به این هدف باید تلاش کنند.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: با توجه به شعار سازمان بهداشت جهانی (سهیم شو)، یکی از سیاست‌های شهرستان در سال 97 در خصوص کنترل و پیشگیری از بیماری تالاسمی می‌باشد.
وی اظهار داشت: بخش تالاسمی بیمارستان 17 شهریور برازجان به‌صورت روزانه به افراد تالاسمی ماژور خدمات ارایه می‌کند و از سال 74 نیز مرکز مشاوره قبل از ازدواج شروع به فعالیت نموده که شاخص مشاوره ژنتیک مرحله اول (PND) به زوج مینورها در شهرستان 100 درصد می‌باشد و پوشش تنظیم خانواده زوجین مینور نیز مطلوب می‌باشد.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان بیان کرد: تولد یک فرزند مبتلابه تالاسمی به‌هیچ‌عنوان دلیلی بر به دنیا آمدن کودک سالم در بارداری‌های بعدی نیست و به همین دلیل، زوجین مینور در شهرستان قبل از باردارشدن تحت مراقبت قرار می‌گیرند و خدمات مشاوره‌ای را از مراقبین سلامت دریافت می‌نمایند.
به مناسبت فرارسیدن روز جهانی تالاسمی 18 اردیبهشت‌ماه و باهدف ارتقاء سطح همکاری زوجین تحت مراقبت به‌عنوان سیاست شهرستان، مراسمی در بخش تالاسمی بیمارستان 17 شهریور برازجان برگزار شد.
گفتنی است این مراسم با همکاری و همفکری بیماران تالاسمی برگزارشده و سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان، سرپرست بیمارستان شهید گنجی، شهردار، تعدادی از اعضای شورای شهر برازجان، پرسنل بخش تالاسمی و کارشناسان برنامه تالاسمی و خانواده‌های زوج مینور حضور داشتند.

انتهای پیام/ کد خبر- کد
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید
https://sapp.ir/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
روز.جهانی.تالاسمی     سفیر.سلامت     مهندس.ماریا.خویش‌دوست     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان    

تاریخ بروز رسانی:   24 ارديبهشت 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >