فرماندار شهرستان جم:
وجود تعامل بین دستگاه‌های اجرایی، راهگشای بسیاری از مشکلات می‌باشد

9 خرداد 1397
فرماندار شهرستان جم عنوان داشت: وجود همکاری و تعامل بین دستگاه‌های اجرایی شهرستان، می‌تواند راهگشای بسیاری از مشکلات موجود باشد.

محمد حسینی در جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان جم ضمن اشاره به هفته ملی بدون دخانیات، بیان داشت: آموزش و اطلاع‌رسانی و استفاده از مبلغین سلامت، در جهت افزایش آگاهی مردم نسبت به معایب مصرف دخانیات یک گام اساسی و تأثیر گزار می‌باشد.
وی همچنین راجع به اصلاح سیستم دفع فاضلاب اضافه کرد: مطالعات اولیه طرح اجرای فاضلاب شهری جم صورت پذیرفته و در آینده نسبت به اجرای این طرح اقدام می‌گردد.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان جم نیز ضمن بیان دستور کار جلسه عنوان داشت: عوارض مصرف دخانیات بر کسی پوشیده نیست و دخانیات ارتباط مستقیمی با ابتلا به سرطان دارد.
مهندس احمد قاسمی افزود: سالانه 55 میلیارد نخ سیگار در کشور مصرف می‌گردد که عدم اخذ مالیات و یا پایین بودن میزان مالیات دریافتی در این حوزه، یک عامل محرک جهت واردات و توزیع سیگار در کشور می‌باشد.
وی اضافه نمود: از 9 هزار و 420 نفر جمعیت بین 30 تا 60 سال مراقبت شده در شهرستان جم، حدود یک هزار و 320 نفر دخانیات مصرف می‌کنند که 15 درصد از جمعیت مذکور را شامل می‌شود.
مهندس قاسمی اظهار داشت: آموزش و فرهنگ‌سازی، گام اول در آگاه‌سازی مردم در جهت عدم مصرف دخانیات می‌باشد که در این زمینه بهداشت و درمان به‌تنهایی قادر به اجرای آن نخواهد بود و ادارات و سازمان‌های دیگر نیز باید در حوزه عوامل اجتماعی مؤثر بر سلامت ورود نمایند.
به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان جم، اولین جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان در مورخ 8 خرداد 97، با حضور فرماندار، رییس شورای شهر جم، سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان و دیگر ادارات مربوطه در سالن فرمانداری این شهرستان برگزار شد.
انتهای پیام/ ا.پ 3020
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید
https://sapp.ir/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
کارگروه.سلامت     فرماندار     محمد.حسینی     مهندس.احمد.قاسمی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.جم    
   

تاریخ بروز رسانی:   9 خرداد 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >