سرپرست شبکه بهداشت دیر:
سلامت آب شرب دغدغه حوزه سلامت شهرستان دیر است

5 تير 1397
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر گفت: نظارت بر سلامت آب مصرفی شهرستان دیّر دغدغه حوزه سلامت بوده با جدیت دنبال می‌شود.

مهندس احمد آخوندی در نشست شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان دیر اظهار کرد: اهمیت و ارزش مقوله آب شرب سالم برای مصرف‌کنندگان یکی از مباحثی مهم و حیاتی است و از دغدغه‌های حوزه سلامت شهرستان محسوب می‌شود.
وی تأکید کرد: برای اینکه در راستای تأمین آب سالم و بهداشتی مردم گام برداریم، لازم است که تعامل و همکاری مناسب و مسئولانه‌ای داشته باشیم که خوشبختانه تلاش‌ها و تعاملات دلسوزانه‌ای در میان مسئولان و دست‌اندرکاران این امر وجود دارد.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر گفت: شبکه بهداشت و درمان در کنار سایر دستگاه‌های مرتبط با امر تأمین آب شرب سالم، نهایت تلاش و اهتمام خود را به کار گرفته و آن را از وظایف اصلی و رسالت خود در قبال سلامت شهروندان می‌داند.
وی اظهار داشت: علاوه بر نظارت‌های ادارات آبفا و آبفار بر کیفیت آب آشامیدنی، شبکه بهداشت و درمان نیز بر بهداشت و کیفیت آب شرب نظارت دارد.
مهندس آخوندی با اشاره به نظارت ویژه بر سلامت آب شرب گفت: علاوه بر کلرسنجی روزانه، نمونه‌برداری میکروبی و شیمیایی آب نیز در دستور کار قرار دارد و طی سه ماه گذشته سه هزار و 629 مورد کلرسنجی از آب مصرفی در شهرستان دیر انجام و نتایج آن به ادارات آبفا و آبفار اعلام‌شده است.
وی افزود: در همین مدت 199 نمونه میکروبی و 33 نمونه شیمیایی آب نیز توسط همکاران بهداشت محیط از آب مصرفی شهرستان دیر نمونه‌گیری و آزمایش‌شده است.
رییس اداره آبفار دیر نیز با تأکید بر سلامت آب مصرفی روستایی شهرستان دیّر گفت: با توجه به کمبود آب تعدادی چاه وارد مدار مصرف شدند که هیچ‌گونه آلودگی نداشته و به‌صورت روزانه عملیات کلرزنی انجام می‌شود.
عباس جاوید با اشاره به الگوی مصرف آب خاطرنشان کرد: بحران آب جدی است و خانواده‌ها می‌بایست مدیریت صحیح مصرف آب را رعایت کنند و در این زمینه صرفه‌جویی را سرلوحه کاری خود قرار دهند.
انتهای پیام/ ح.ن 3050
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
شهرستان.دیر     شورای.سلامت.امنیت.غذایی     آب.شرب.سالم     نظارت.بر.سلامت.آب     حوزه     سلامت    

تاریخ بروز رسانی:   5 تير 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >