معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان جم:
خود مراقبتی سازمانی باهدف ایجاد محیط کار سالم اجرایی می‌شود

28 امرداد 1397
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان جم گفت: اجرای برنامه ملی خود مراقبتی سازمانی زیرمجموعه پنجمین برنامه ملی تحول سلامت است که باهدف ایجاد محیط کار سالم اجرایی می‌شود.

اصغر نوروز زاده بیان داشت: خود مراقبتی، گام اول سلامت است و به این معناست که یاد بگیریم خودمان از خودمان مراقبت کنیم و این موضوع شامل فعالیت‌هایی که خود یا خانواده ما برای حفظ یا افزایش سلامتی، پیشگیری از ابتلا  به بیماری، درمان بیماری یا کاهش عوارض آن انجام می‌دهیم است.
وی افزود: برنامه خود مراقبتی دارای چهار حوزه خود مراقبتی فردی،خود مراقبتی اجتماعی ،خود مراقبتی سازمانی و گروه‌های خودیار است.
نوروز زاده بابیان اینکه برنامه خود مراقبتی یکی از مصوبات شورای عالی سلامت است، گفت: اجرای این برنامه، افزایش و ارتقای سلامت در محل کار، خلق محیط فیزیکی و فرهنگ حمایتی و تشویق شیوه زندگی سالم با همکاری کارکنان و کارفرمایان را در پی دارد.
این مقام مسئول خاطرنشان ساخت: در این برنامه که با حمایت و هماهنگی مدیران سازمان‌ها و تشکیل شورای ارتقای سلامت، صورت می‌گیرد، ضمن شناسایی نیازهای سلامت کارکنان ، با اجرای فعالیت‌های مختلف ارتقای سلامت در محل کار، می‌تواند با افزایش سلامت و رفاه جسمی و روانی ، افزایش رضایت شغلی و روحیه کاری کارکنان، موجب افزایش بازدهی و بهره‌وری در محل کار، کاهش میزان غیبت و بهبود فرایند استخدام و ابقای کارکنان گردد.
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان جم عنوان داشت: برنامه‌های ارتقای سلامت در محل کار ،طیف گسترده‌ای از حیطه‌های سلامت را تحت پوشش قرار می‌دهد اما با توجه به اهمیت چهار حوزه، تغذیه سالم، فعالیت فیزیکی ،استرس  و دخانیات ،برنامه‌ریزی بیشتر در این حیطه‌ها انجام می‌گردد.
وی افزود :با توجه به اینکه اجرای این برنامه، نیازمند  همکاری دوجانبه بین شبکه بهداشت و درمان و دیگر  اداره است، شبکه بهداشت و درمان شهرستان جم، آمادگی لازم را جهت همکاری با سازمان‌های دولتی و غیردولتی شهرستان  داشته و از نظرات و پیشنهاد‌ها سازمان‌ها استقبال می‌نماید.

 انتهای پیام/الف.پ- 3020
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید
https://sapp.ir/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
خودمراقبتی     معاون.بهداشتی     اصغر.نوروززاده     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.جم        

تاریخ بروز رسانی:   28 امرداد 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >