آگاهی از عادات غذایی نادرست برای همه‌ افراد با هر سطحی از سلامت ضروری است

19 شهريور 1397
کارشناس بهبود تغذیه مرکز بهداشت شهرستان بوشهر گفت: آگاهی از عادات غذایی نادرست و اصلاح این عادات اشتباه برای همه‌ افراد با هر سطحی از سلامت ضروری است.

نوید استوار در جلسه آموزشی تغذیه جهت بانوان کارمند مخابرات انجام شد عنوان داشت: چاقی با عوارضی همچون سکته‌ها، فشارخون، دیابت، مشکلات حرکتی و کاهش طول عمر همراه خواهد بود.
وی گفت: چاقی یکی از بیماری‌های غیر واگیر بسیار شایع در سطح جهانی و همچنین در کشور ما می‌باشد که با عوارضی همچون سکته‌ها، فشارخون، دیابت، مشکلات حرکتی و کاهش طول عمر همراه خواهد بود.
نوید استوار اضافه داشت: به‌منظور پیشگیری از چاقی ابتدا نیاز است که افراد چاق شناسایی‌شده و سپس اقدامات بهداشتی لازم در خصوص آن‌ها به فراخور سن و شرایط بدنی انجام گیرد. بدین منظور از شاخصی به نام BMI استفاده می‌شود که از تقسیم وزن بر مجذور قد به دست می‌آید.
کارشناس بهبود تغذیه مرکز بهداشت شهرستان بوشهر در خصوص شاخص توده بدنی ((BMI اضافه داشت: اگر بعد از تقسیم وزن بر مجذور قد عدد به‌دست‌آمده مابین ۲۵ تا ۹/۲۹ باشد فرد در محدوده اضافه‌وزن قرار می‌گیرد.
وی همچنین با اشاره به نقش همراهی رژیم غذایی با فعالیت منظم ورزشی در کاهش وزن، به حاضرین توصیه کرد: به‌منظور پیشگیری و یا درمان مسئله چاقی و اضافه‌وزن، حتماً با کارشناسان و متخصصین تغذیه در سطح مراکز خدمات جامع سلامت و درمانگاه‌ها مشورت لازم انجام شود و از منابع غیر معتبر (بخصوص در شبکه‌های مجازی) در این خصوص استفاده نشود.
استوار عنوان داشت: جلسه آموزشی جهت بانوان کارمند مخابرات شهرستان بوشهر با حضور مدیرعامل و مسئولان اداره مربوطه در خصوص تغذیه سالم و مسایل بهداشتی شایع برگزار شد و در پایان جلسه به سؤالات و ابهامات حضار در خصوص تغذیه سالم و چالش‌های موجود پاسخ داده شد.
انتهای پیام/ ا.س- ۳۰۰۰
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
کارشناس.تغذیه     فرهنگ.سلامت     نوید.استوار     مرکز.بهداشت.بوشهر        

تاریخ بروز رسانی:   19 شهريور 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >