رییس شبکه بهداشت و درمان دشتستان:
دغدغه تشکیل کارگروه سلامت و امنیت غذایی، سلامت جامعه است

1 آبان 1397
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: دغدغه و هدف اصلی از تشکیل کارگروه سلامت و امنیت غذایی، سلامت جامعه است و لازم است همه دستگاه‌های مرتبط با مواد غذایی در راستای امنیت مایحتاج غذایی مردم تلاش کنند.

مهندس ماریا خویش دوست در نشست کارگروه سلامت و امنیت غذایی دشتستان اظهار داشت: غذای سالم در تحقق جامعه سالم و پویا نقشی اساسی و انکارناپذیر دارد و اگر به آن اهتمام لازم نشود آثار زیان باری را متوجه افراد حاضر در جامعه می‌کند.
خویش دوست بیان داشت: درزمینهٔ امنیت مواد غذایی در سطح شهرستان اقدامات خوبی صورت گرفته و همکاران این‌جانب، به‌صورت مستمر بر مراکز تولید و عرضه مواد غذایی نظارت دارند و در موارد لزوم، با متخلفان نیز برخورد قانونی صورت گرفته است.
وی با اشاره به بازگشایی مدارس و لزوم توجه به بهداشت فردی و گروهی دانش آموزان ابراز داشت: خوشبختانه با تلاش‌های همکاران و همکاری خوب مدیران آموزش‌وپرورش، در موضوعات مختلف بهداشت مدارس به ایده آل‌های استانی رسیده‌ایم، اما تا رسیدن به نقطه مطلوب باید کار بیشتری صورت گیرد.
آموزش مهارت‌های زندگی به دانش‌آموزان و والدین
وی افزود: کلاس‌های آموزش مهارت‌های زندگی به دانش آموزان و والدین در سطح شهرستان طول سال تحصیلی توسط کارشناسان سلامت روان در مدارس برگزار می‌شود.
رییس شبکه بهداشت و درمان دشتستان از انجام خطرسنجی بیماری‌های قلبی و عروقی فرهنگیان شهرستان خبر داد و گفت: خطرسنجی بیماری‌های قلبی و عروقی برای مدیران مدارس انجام‌شده و ادامه خواهد یافت.
آب آشامیدنی مدارس دشتستان سالم است
وی افزود: آب آشامیدنی کلیه مدارس شهرستان نیز سالم بوده و با توجه به تأکیدات فرماندار محترم، با جدیت و حساسیت خاصی سلامت آب آشامیدنی دانش آموزان دنبال شده است.
لازم به ذکر است در این نشست مدیران آموزش‌وپرورش شهرستان دشتستان نیز مجموعه اقدامات انجام‌شده در حوزه بهداشت و سلامت را تشریح کردند.
انتهای پیام/ س.غ/۳۰۳۰
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید
https://sapp.ir/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
نشست     کارگروه.سلامت     مهندس.ماریا.خویش‌دوست     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان    

تاریخ بروز رسانی:   1 آبان 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >