آغاز طرح بررسی وضعیت تغذیه و الگوی مصرف مواد غذایی در شهرستان دشتستان

19 دی 1397
طرح بررسی الگوی مصرف مواد غذایی و وضعیت تغذیه‌ای خانوار و فرد در مناطق شهری و روستایی شهرستان دشتستان هم‌زمان با سایر شهرستان‌های استان، باهدف تعیین الگوی مصرف مواد غذایی توسط کارشناسان تغذیه شبکه بهداشت و درمان دشتستان آغاز شد.

معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان با اشاره به اهمیت امنیت غذایی و کیفیت آن گفت: غذا یکی از اجزای اساسی و ضروری حفظ سلامت و از ابعاد مهم رفاه فردی و اجتماعی است.
محمدحسین دریسی افزود: این پایش پژوهشی در طی دو دوره زمانی صورت می‌گیرد که شامل ۵۶ خانوار در ۶ منطقه روستایی و ۸ منطقه شهری است.
دریسی خاطرنشان کرد: پس از انجام پایش اولیه، به فاصله سه تا هفت روز، کارشناسان به خانوارها مراجعه و مقدار مواد غذایی که در ۲۴ ساعت گذشته توسط خانوار مصرف‌شده است را بررسی و ثبت می‌نمایند.
وی هدف از اجرای طرح چنین عنوان نمود: کمک به شناسایی گروه‌ها و جمعیت‌های در معرض ناامنی غذایی در مناطق شهری، روستایی و حاشیه شهرها و همچنین شناسایی روند تغییرات در الگوی مصرف مواد غذایی و عوامل خطر تغذیه‌ای مرتبط با بیماری‌های غیر واگیر ازجمله اهداف این پایش به شمار می‌روند.
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان درباره مشخصات پایشگران این طرح پژوهشی نیز گفت: کارشناسان این طرح دارای کارت همراه با تصویر و ممهور به مهر دفتر بهبود تغذیه وزارت بهداشت و انستیتو تحقیقات تغذیه و صنایع غذایی هستند.
دریسی تصریح کرد: این پایش توسط فرمانداری و نیروی انتظامی نیز پشتیبانی می‌شود.
انتهای پیام/ س.غ/3030
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید
https://sapp.ir/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
امنیت.غذایی     معاون.بهداشتی     محمدحسین.دریسی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان        

تاریخ بروز رسانی:   19 دی 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >