رییس شبکه بهداشت و درمان تنگستان:
روز جهانی تالاسمی زنگ خطر برای جلوگیری از تولد یک نوزاد مبتلا به تالاسمی است

18 ارديبهشت 1398
رییس شبکه بهداشت و درمان تنگستان گفت: روز جهانی تالاسمی در واقع زنگ خطر و پیام هشدار برای جلوگیری از تولد یک نوزاد مبتلا به تالاسمی است.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان تنگستان، مهندس عادل مقدس گفت: روز جهانی تالاسمی در واقع به همه مردم جهان خطر تولد یک نوزاد مبتلا به تالاسمی را گوشزد می‌کند و از آنان می‌خواهد تا در جهت پیشگیری از آن گام بردارند.
وی ادامه داد: بهترین راه و اولین قدم در جهت پیشگیری از تولد یک نوزاد مبتلا به تالاسمی انجام آزمایش‌های قبل از ازدواج و توجه به نتیجه این آزمایش است.
مهندس عادل مقدس بیان داشت: اگر افرادی با وجود منع پزشکی ازدواج کنند، در صورت وقوع بارداری، در هفته‌های ۸ تا ۱۰ بارداری آزمایش " پی.ان.دی " انجام داده و اگر جنین مبتلا به تالاسمی تشخیص داده شود باید تا قبل از پایان ۱۶ هفتگی جنین سقط شود.
رییس شبکه بهداشت و درمان تنگستان تصریح کرد: علم پزشکی ما را به سمت‌وسوی ازدواج سالم سوق می‌دهد و مردم باید آگاه باشند که ازدواج افرادی که به عنوان ناقل تالاسمی هستند ممکن است به تولد یک نوزاد مبتلا به تالاسمی منجر شود.
مهندس مقدس خاطرنشان کرد: در راستای آگاهی بخشی و فرهنگ‌سازی علاوه بر تلاش پرسنل شبکه بهداشت و درمان نیاز به همکاری رسانه‌ها، مطبوعات و مراکز آموزشی داریم تا افراد با آگاهی کامل ازدواج نمایند و این امر مبارک عواقب نامبارکی نداشته باشد.
۱۸ اردیبهشت با شعار " دسترسی بیماران تالاسمی به خدمات بهداشتی باکیفیت " به عنوان روز جهانی تالاسمی نام‌گذاری شده است

انتهای پیام/ ن.ا ۳۰۱۰

دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

کلمات کلیدی:
روز.جهانی.تالاسمی     مهندس.عادل.مقدس     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دیر        

تاریخ بروز رسانی:   18 ارديبهشت 1398

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >