ثبت وقایع حیاتی نقش مهمی در ارتقای امنیت و تعیین جایگاه فرد در جامعه دارد

7 خرداد 1398
فرماندار شهرستان دشتستان گفت: ثبت وقایع چهارگانه ولادت، وفات، ازدواج و طلاق نقش مهمی در ارتقای امنیت و تعیین جایگاه فرد در جامعه دارد.

دکتر جواد لقمان زاده در جلسه شورای هماهنگی ثبت وقایع حیاتی شهرستان دشتستان افزود: داده‌های ثبت‌شده وقایع حیاتی پایه نظام آمارهای وقایع حیاتی را شکل می‌دهند که قسمت مهم نظام اطلاعات سلامت کشورها را شامل می‌شوند و این داده‌ها می‌توانند برای شناسایی اولویت‌ها، سنجش نابرابری سلامت و ارزشیابی برنامه‌های سلامت به کار روند.
لقمان زاده تصریح کرد: مسئولان شهرستانی باید تعامل با اداره ثبت احوال را در چارچوب مناسب و هدفمند گسترش دهند.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان نیز گفت: ثبت وقایع حیاتی از عوامل بسیار مهم توسعه و برنامه‌ریزی هر جامعه است و  برای ثبت وقایع حیاتی باید فرهنگ‌سازی شود.
ماریا خویش دوست اظهار کرد: متأسفانه کم‌تحرکی و مصرف بالای نمک دو عامل مهم در بروز بیماری‌های قلبی و عروقی در دشتستان است به طوری که بیماری‌های قلبی و عروقی عامل ۵۰ درصد از مرگ‌ومیرهای شهرستان است و باید برای ورزش و تحرک برنامه‌ریزی اصولی با کمک سایر نهادهای اجرایی شهرستان انجام شود.
رییس اداره ثبت احوال شهرستان دشتستان نیز گفت: ثبت وقایع چهارگانه برای هر کشور بسیار مهم است به صورتی که در قرآن کریم هم به آن اشاره‌شده است.
مرتضی ایزدی یکی از علت‌های دیر ثبتی تولد در شهرستان را، صادر نکردن به‌موقع گواهی ولادت و ولادت‌های در خارج از استان برشمرد.
ایزدی اظهار کرد: آمار نشان می‌دهد که جمعیت استان بوشهر یک جمعیت جوان است به صورتی که فقط ۱۶ درصد جمعیت استان را افراد بالای ۶۰ سال تشکیل می‌دهد.

انتهای پیام/ س.غ/ ۳۰۳۰
دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

کلمات کلیدی:
فرماندار     دکتر.جواد.لقمان‌زاده     ماریا.خویش‌دوست     مرتضی.ایزدی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان    
   

تاریخ بروز رسانی:   7 خرداد 1398

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >