رییس شبکه بهداشت و درمان دشتستان:
با رعایت اصول ابتدایی دفع پسماند، آلودگی‌های زیست‌محیطی به حداقل خواهد رسید

28 امرداد 1398
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: با رعایت اصول ابتدایی دفع پسماند، آلودگی‌های زیست‌محیطی به حداقل خواهد رسید.

ماریا خویش دوست در گفتگوی با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان از بازدید و نظارت کارشناسان بهداشت محیط و نماینده شهرداری‌ها از محل‌های دفع زباله شهری شهرستان دشتستان خبر داد و اظهار داشت: در این بازدیدها نواقصات فعلی محل‌های دفع زباله مورد ارزیابی قرار می‌گیرد و نواقصات و مشکلات در کارگروه سلامت شهرستان مطرح می‌شود.
خویش دوست افزود: یکی از مهم‌ترین وظایف شهرداری‌ها، مدیریت محل سایت و دفع بهداشتی پسماند است که با رعایت اصول ابتدایی دفع، آلودگی‌های زیست‌محیطی به حداقل خواهد رسید.
وی تصریح کرد: در چند سال گذشته بعد از مشخص شدن مشکلات محیط زیستی در شهر برازجان و هشدار کارشناسان از عواقب دفن غیرعلمی و غیراصولی، عملیات بهسازی مرکز دفن زباله اجرایی شده و این برنامه مراحل پیشرفت خود را طی می‌کند و تلاش مجموعه سازمان پسماند شهرداری و شبکه بهداشت و درمان برای رسیدن به استانداردهای محیط زیستی ادامه دارد.
کارشناس مسئول بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان نیز اظهار داشت: شبکه بهداشت و درمان بر حسب وظایف نظارتی خود و باهدف ارتقای سطح بهداشتی سایت‌های دفع زباله شهرها و روستاها، ضمن طرح موضوع به عنوان یک معضل بهداشتی در جلسات بین بخشی، اقدام به برنامه‌ریزی و بازدید مشترک از محل‌های دفن با حضور نمایندگان شهرداری‌های شهرهای مختلف کرده است.
فاطمه حسینی افزود: با توجه به بررسی‌های به‌عمل‌آمده، بیش‌ترین مشکلات محل دفع زباله شهرها، عدم استفاده از خاک پوششی به صورت روزانه، ایجاد آتش‌سوزی در برخی نقاط محل دفع، عدم محصور بودن محوطه، ورود حیوانات اهلی و سگ‌های بلا صاحب به داخل محل است.
وی تصریح کرد: از ۹ محل دفع زباله شهری در شهرستان دشتستان بازدید مشترک طبق جدول زمان‌بندی انجام‌گرفته که نواقصات و مشکلات موجود جهت پیگیری بیشتر به مراجع مرتبط اعلام می‌شود.
انتهای خبر/س.غ ۳۰۳۰
دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

کلمات کلیدی:
پسماند     ماریا.خویش‌دوست     فاطمه.حسینی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان        

تاریخ بروز رسانی:   28 امرداد 1398

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >