رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان:
بهورزان یکی از مؤثرترین نیروها در ارتقای سلامت هستند

12 شهريور 1398
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: بهورزان یکی از مؤثرترین نیروها در ارتقای سلامت هستند.

ماریا خویش دوست در گفتگوی با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان اظهار داشت: در حال حاضر بیش از ۱۱۱ بهورز در ۶۱ خانه بهداشت، مراقبت‌های بهداشتی را به گروه‌های مختلف سنی در مناطق تحت پوشش خود ارائه می‌دهند.
و ی تصریح کرد: مرکز آموزش بهورزی و بازآموزی برنامه‌های سلامت برازجان یکی از واحدهای ستادی شبکه بهداشت شهرستان محسوب می‌شود که زیر نظر مستقیم رییس شبکه در راستای تحقق اهداف نظام خدمات بهداشتی، درمانی کشور باهدف بهره‌مند کردن خانه‌های بهداشت از بهورزان بامهارت کافی فعالیت می‌کنند.
خویش دوست اظهار کرد: بهورزان در حقیقت یکی از ارکان اصلی شبکه بهداشتی کشور و از مؤثرترین نیروها در ارتقای سلامت هستند که فعالیت‌های آن‌ها در تأمین، حفظ و ارتقای سلامت نقشی حیاتی دارد و با کمترین هزینه و امکانات، با تلاش و فعالیت شبانه‌روزی خود، نقش مهم و تاثیرگذاری در پیشگیری از بیماری‌ها و صیانت از سلامت مردم دارند.
ماریا خویش دوست تصریح کرد:  مرکز آموزش بهورزی شهر برازجان در سال ۱۳۶۴ تأسیس‌شده و تاکنون ۲۴ دوره بهورز جذب و پذیرش کرده است و تعداد ۲۷۰ نفر طی گذراندن دوره آموزشی فارغ‌التحصیل شده‌اند و در شهرستان‌های مختلف استان خصوصاً شبکه بهداشت شهرستان دشتستان در حال فعالیت و ارائه خدمت می‌باشند.
وی بیان کرد: همچنین این مرکز، کلاس‌های آموزشی و بازآموزی جهت بهورزان را ماهیانه به مدت دو روز برگزارمی نماید و بازدید از عملکرد بهورزان شاغل در خانه‌های بهداشت تحت پوشش مرکز بهداشت شهرستان دشتستان به منظور افزایش سطح آگاهی و مهارت بهورزان شاغل نهایت سعی و تلاش خود را بکار می‌گیرد.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان گفت: در خانه‌های بهداشت شهرستان، ۳۱ بهورز مرد و ۸۰ بهورز زن در مناطق مختلف شهرستان حال ارائه خدمات بهداشتی و درمانی می‌باشند و هم‌اکنون ۱۳ دانش‌آموز، در حال گذراندن دوره‌های آموزشی می‌باشند که تیرماه سال آینده از این مرکز فارغ‌التحصیل می‌شوند.
وی بابیان اینکه تمام مردم باید از خدمات سلامت بهره‌مند باشند، خاطرنشان کرد: در شهرستان دشتستان حتی روستاهای زیر ۱۵۰ نفر نیز دارای خانه بهداشت می‌باشند که بر اساس استاندارهای وزارت بهداشت احداث و تجهیز شده‌اند و تمامی مراقبت‌های بهداشتی و درمانی به مردم این مناطق که در روستاهای دور از دسترس و صعب‌العبور شهرستان واقع‌شده‌اند، توسط بهورز و تیم سلامت ارائه می‌شود.

 انتهای پیام/ س.غ-۳۰۳۰
دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

کلمات کلیدی:
بهورزان     روز.بهورز     ماریا.خویش‌دوست     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان        

تاریخ بروز رسانی:   12 شهريور 1398

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >