رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان:
دسترسی آسان و مستمر به خدمات بهداشتی و درمانی یکی از اولویت‌های مهم حوزه سلامت است

3 مهر 1398
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: دسترسی آسان و مستمر همه افراد جامعه به خدمات بهداشتی و درمانی یکی از اولویت‌های مهم ما در حوزه سلامت است.

ماریا خویش دوست در نشست با اعضای شورای شهر برازجان اظهار داشت: یکی از اهداف اساسـی سیاست‌گذاران در بخش بهداشت و درمان هر کشور، تـسهیل دسترسـی افراد به خدمات بهداشتی درمانی به نحـوی که همه اقشار جامعه بتوانند از خدمات به نحو مطلوبی بهره‌مند گردند.
وی تصریح کرد: دسترسی افراد به مراقبت‌های بهداشتی و درمانی به عنوان یکی از اساسی‌ترین حقوق اجتماعی موردتوجه افراد قرارگرفته است و تمامی افراد جامعه مستحق دریافت مراقبت‌های سلامت هستند حتی اینکه به دریافت آن احتیاجی نداشته باشند.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: بیمارستان شهید گنجی و درمانگاه نوید بیش از ۲۴۵ هزار نفر جمعیت را پوشش می‌دهند، درمانگاه بیمارستان ۱۷ شهریور شبانه‌روزی شده و پاسخگوی مردم خواهد بود.
ماریا خویش دوست گفت: با توجه به کمبود پزشک در بیمارستان گنجی و درمانگاه ۱۷ شهریور، در سطح شهر برازجان شش مرکز خدمات جامع سلامت و سه پایگاه سلامت داریم که پزشکان عمومی طبق ساعات کاری ادارات دولتی در این مراکز حضور دارند و علاوه بر مراقبت‌های بهداشتی، خدمات درمانی با هزینه دولتی به مردم تحت پوشش خود ارائه می‌دهند.
خویش دوست در خصوص امحاء زباله‌های عفونی گفت: ۱۲۵ مرکز درمانی دولتی و خصوصی جهت امحا پسماندهای عفونی قرارداد بسته‌اند گفت: بیمارستان تأمین اجتماعی، بیمارستان شهید گنجی و درمانگاه نوید به صورت ۱۰۰ درصد پسماندهای عفونی را امحا می‌کنند.
ماریا خویش دوست همچنین در خصوص تکمیل بخش اعصاب و روان بیان کرد: قرارداد ساخت و تکمیل این پروژه به مدت شش ماه با پیمانکار آن منعقدشده است و از رییس دانشگاه علوم پزشکی به دلیل حمایت‌های لازم در این زمینه تشکر می‌کنم.
وی با توجه به پیشرفت فیزیکی بیمارستان ۱۷ شهریور؛ اظهار داشت: پروژه عمرانی بیمارستان ۱۷ شهریور برازجان یک پروژه ملی است و با تأمین شدن اعتبارات آن شاهد پیشرفت فیزیکی بیشتری در آینده نزدیک خواهیم بود.
رییس شبکه بهداشت و درمان در خصوص گزارش‌های آب‌نمای پارک لاله گفت: این آب غیرقابل‌شرب است و برای زیبایی است، پیشنهاد می‌شود از طرف شهرداری دور این آب‌نما حصار کشیده شود تا کودکان به آن دسترسی نداشته باشند.
دکتر زهره بجلی سرپرست بیمارستان شهید گنجی برازجان نیز در خصوص شبانه‌روزی بودن داروخانه بیمارستان شهید گنجی و درمانگاه تخصصی ۱۷ شهریور اظهار داشت: علی‌رغم همه مشکلات و کمبود پرسنل، چند ماهی است که این داروخانه و درمانگاه شبانه‌روزی و همان‌طور باقی خواهد ماند.
رییس درمانگاه تخصصی نوید برازجان نیز اظهار داشت: شورا به عنوان متولی مردم قابل‌دسترس‌ترین نهاد بوده و اجازه دهید مردم مشکلات را به شما گفته تا شما نیز با انتقال آن به ما زمینه رفع نواقص را فراهم کنید.
دکتر فضل‌الله رضایی افزود: در این مرکز نزدیک به ۴۰ پزشک متخصص و عمومی در هفت بخش مشغول به فعالیت هستند و بخش بزرگی از نیازهای درمانی شهروندان دشتستانی و شهرهای هم‌جوار را برآورده می‌کند و امیدواریم که بتوانیم بخش‌های تخصصی این مرکز تخصصی را توسعه دهیم.
رییس شورای شهر برازجان نیز در نشست شورای شهر برازجان با مسئولان و فعالان عرصه سلامت شهرستان دشتستان با اشاره به مشکلات مردم، بیان کرد: مدتی است که بیمارستان ۱۷ شهریور با مشکلاتی روبرو شده که باعث می‌شود مردم برای درمان به بیمارستان شهید گنجی که تنها بیمارستان شهرستان دشتستان است، مراجعه کنند و بیمارستان شهید گنجی پاسخگوی این حجم از جمعیت برای درمان نیست.
مهراب بنافی اظهار داشت: درمانگاه نوید برازجان که مؤسس آن فضل‌الله رضایی است، از موقع تأسیس تاکنون رضایت نسبی مردم را داشته است و درخواست مردم این است که درمانگاه نوید برازجان شبانه‌روزی شود.
 انتهای پیام/ س.غ-۳۰۳۰
دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

کلمات کلیدی:
نشست     شورای.شهر     ماریا.خویش‌دوست     دکتر.فضل‌الله.رضایی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان    
   

تاریخ بروز رسانی:   3 مهر 1398

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >