ایجاد شور و نشاط اجتماعی برای کودکان وظیفه آحاد جامعه است

15 مهر 1398
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: با توجه به نقش کودکان در ساختن آینده یک کشور ، ایجاد شور و نشاط اجتماعی کودکان یکی از ضروریات یک جامعه و وظیفه همگانی است.

ماریا خویش‌دوست با بیان اینکه سال‌های ابتدای کودکی مهم‌ترین سال‌های حیات است و تجربیات این سال‌ها زیربنای زندگي آینده هر انسانی خواهد بود، اظهار کرد : اگربه نیازها و حیطه‌های تکاملی کودکان در طی این دوران پاسخ مناسبی داده شود، آنها سالم تر بوده، از قدرت تفکر و تعقل بیشتری برخوردار می‌شوند و مهارت‌های عاطفی و اجتماعی بهتری خواهند داشت.
خویش دوست  گفت: یک از عوامل مؤثر بر رشد و تکامل کودکان، نشاط و شور زندگی در آنهاست و كودكان شاد معمولا سالم و پرانرژي هستند و شادكامي به خودي خود انگيزه نيرومندي براي انجام كارهاست.
کارشناس برنامه سلامت کودکان شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان نیز گفت: بررسی‌های متعدد مشخص کرده‌اند که بسیاری از مشکلات دوران بزرگسالی ریشه در دوران ابتدای کودکی دارند ومحیطی که کودک در آن زندگی کرده، رشد می‌کند و می‌آموزد،  تأثیر بسیار زیادی بر تکامل وی، خصوصا تکامل مغزی، دارد.
 الهام غلامی‌نژاد افزود: تأمین محیط‌‎هایی که برای تکامل دوران ابتدای کودکی مناسب باشد و بتواند شور و نشاط اجتماعی برای آنها ایجاد کند از عهده والدین، به تنهایی، خارج است و لازم است که از جانب دولت‌ها، تشکلات مدنی و جامعه  نیز حمایت‌هایی صورت گیرد.
وی تصریح کرد: مهمترين مسأله برای شور و نشاط در کودکان، ايجاد فضاي شاد خانوادگي است كه لازمه آن آسايش و رفاه نسبي اعضاي خانواده است و هر خانواده با هر وضعيت فرهنگي و اقتصادي مي‌تواند تفريحات مناسب را برای ایجاد شور و نشاط در کودکان خود انتخاب کند. 
غلامی‌نژاد بیان کرد: شعار «آینده را باید ساخت» از سوی اعضای شورای سیاستگذاری این رویداد به‌عنوان شعار هفته ملی کودک انتخاب شده تا امید به آینده‌ای روشن را برای کودکان ایران به عنوان نگاهی راهبردی مورد توجه دست‌اندرکاران این حوزه قرار دهد.
در طی  هفته ملی کودک در سال جاری از  روزهای 13 تا 19 مهر در شهرستان دشتستان  برنامه‌های مختلفی با  همکاری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و با مشارکت سازمان‌ها و نهادهای مختلف برگزار می‌شود.
انتهای پیام/ س.غ-3030

اخبار دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در کانال اطلاع رسانی ما دنبال کنید

https://chat.whatsapp.com/EY7jegBw69PIpld7SHn6wN

 


کلمات کلیدی:
کودک     ماریا.خویش‌دوست     شبکه.بهداشت.درمان     الهام.غریبی‌نژاد     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان    
   

تاریخ بروز رسانی:   15 مهر 1398

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >