رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان:
خدمات بهداشتی برای تمامی گروه‌های سنی اتباع خارجی ارائه می‌شود

21 مهر 1398
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: خدمات بهداشتی برای تمامی گروه‌های سنی اتباع خارجی ارائه و در سامانه سیب ثبت می‌شود.

ماریا خویش‌دوست در گفتگو با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان افزود: یک مهمان شهر برای پناهندگان بی‌سرپناه افغان در شهر دالکی شهرستان دشتستان در نظر گرفته‌شده است که تمامی گروه‌های سنی در این مهمان شهر از خدمات بهداشتی و درمانی که مرکز خدمات جامع سلامت شهر دالکی ارائه می‌کند بهره‌مند می‌شوند.
وی بیان داشت: با توجه به اینکه بیماری مالاریا در اتباع خارجی (افاغنه) همیشه شیوع بیشتری دارد بیماریابی مالاریا از اتباع خارجی به‌صورت مستمر توسط مراقب سلامت مرد مرکز خدمات جامع سلامت دالکی و بیمار یاب مالاریای شهرستان انجام می‌گیرد.
مسئول خدمات اجتماعی کمیساریای پناهندگان سازمان ملل از مدرسه اتباع خارجی (افاغنه) شهر دالکی بازدید و بسته‌های آموزشی و بهداشتی به‌تمامی دانش‌آموزان اهدا کرد، همچنین کارکنان بهداشتی مرکز خدمات جامع سلامت دالکی همراه با نمایندگان کمیساریا پناهندگان سازمان ملل برای دانش آموزان و خانواده‌های افاغنه کلاس‌های آموزشی در زمینه سلامت خانواده، بهداشت فردی و بهداشت محیط برگزار کردند.
فرزین اظهار داشت: هدف از سفر به شهر دالکی بررسی نقاط قوت و ضعف اتباع خارجی ساکن در این شهر است.
وی افزود: برنامه‌های ما برای ساکنان این مهمان شهر، مفرح کردن محیط زندگی آن‌هاست و در این راستا تلاش می‌کنیم.
مسئول خدمات اجتماعی کمیساریای پناهندگان سازمان ملل تصریح کرد: دسترسی به آموزش در ایران به بسیاری از پناهندگان این فرصت را داده تا مدارک تحصیلی دانشگاهی کسب کرده و از آن‌ها در بازسازی کشور خویش استفاده کنند.
وی بیان داشت: در حال حاضر برخی مسائل اجتماعی مانند کم شدن سن ازدواج و ترک تحصیل دختران به خاطر وجود معلم مرد و چند موضوع دیگر شناسایی‌شده و باید برای تغییر نوع نگرش زندگی، سازمان‌هایی همچون دانشگاه علوم پزشکی و بهزیستی با ما همکاری بیشتری داشته باشند.
مسئول خدمات اجتماعی کمیساریای پناهندگان سازمان ملل از مجموعه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان به دلیل ارائه خدمات به اتباع خارجی ساکن شهرستان قدردانی کرد.

انتهای پیام/ س.غ-3030

اخبار دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در کانال اطلاع رسانی ما دنبال کنید

https://chat.whatsapp.com/EY7jegBw69PIpld7SHn6wN

 


کلمات کلیدی:
اتباع.خارجه     ماریا.خویش‌دوست     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان        

تاریخ بروز رسانی:   21 مهر 1398

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >