رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان:
خدمات بهداشتی و درمانی به زائرین پیاده‌روی ولایت دشتستان ارائه می‌شود

4 آبان 1398
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: خدمات بهداشتی و درمانی به زائرین پیاده‌روی ولایت دشتستان ارائه می‌شود.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان، ماریا خویش دوست در نشست هماهنگی به مناسبت پیاده‌روی ولایت اظهار داشت: امسال پنجمین سال از برگزاری پیاده‌روی ولایت مردم شریف دشتستان است که هم‌زمان با روز شهادت امام هشتم شیعیان از محله والفجر شهر برازجان تا امامزاده ابراهیم در روستای ننیزک برگزار می‌شود.
وی تصریح کرد: شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان با همکاری هلال‌احمر، کانون بسیج جامع پزشکی و نظام پرستاری با استقرار دو ایستگاه سلامت و آمبولانس‌های اورژانس ۱۱۵ در مسیر زائران، پیاده‌روی را از لحاظ سلامت پشتیبانی و پوشش می‌دهند.
خویش دوست افزود: همچنین همکاران شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان با استقرار دو پزشک و بهورز در خانه‌های بهداشت بنداروز و ننیزک که در مسیر زائرین است، خدمات درمانی و بهداشتی به زائرین ارائه می‌دهند.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: دو ایستگاه پایش سلامت توسط نظام پرستاری به همراه کادر پزشک، پرستار و بهیار در این ایستگاه‌ها که در نزدیکی مرکز تحقیقات کشاورزی و روستای ننیزک است نیز مستقر خواهند شد.
وی همچنین گفت: ده دستگاه آمبولانس اورژانس ۱۱۵ با تمام تجهیزات و امکانات دارویی در طول مسیر پیاده‌روی مستقر خواهند شد و یک اتوبوس آمبولانس و یک دستگاه آمبولانس در محل امامزاده ابراهیم، روستای ننیزک مستقر می‌شود و به ارائه خدمات درمانی و هرگونه موارد اورژانسی می‌پردازند.
خویش دوست با بیان اینکه از بالگرد هوایی اورژانس استان نیز در موارد اورژانسی و خاص استفاده خواهد شد گفت: کنترل آب آشامیدنی و مواد غذایی، سرویس‌های بهداشتی، وضعیت بهداشت و درمان زائران به صورت ویژه موردتوجه قرار می‌گیرد
این مقام مسئول گفت: بازرسان بهداشت محیط در قالب چند اکیپ دونفره، از یک روز قبل از برگزاری مراسم پیاده‌روی ولایت از ایستگاه‌های ارائه مواد غذایی و آشامیدنی که در مسیر پیاده‌روی زائرین مستقر می‌شوند، نمونه‌گیری آب و غذا انجام می‌دهند و به آزمایشگاه مواد غذایی شهرستان ارسال می‌نمایند.
نشست هماهنگی به مناسبت پیاده‌روی ولایت با حضور رییس، معاون بهداشتی و کارشناسان ستادی در محل شبکه بهداشت و درمان دشتستان برگزار شد.
انتهای پیام/ س.غ-۳۰۳۰

اخبار دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در کانال اطلاع رسانی ما دنبال کنید

https://chat.whatsapp.com/DMVSnqaN4f3LE5jqIuGJrI


کلمات کلیدی:
ولایت     ماریا.خویش‌دوست     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان        

تاریخ بروز رسانی:   4 آبان 1398

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >