هم‌زمان با فرا رسیدن هفته اطلاع‌رسانی ایدز انجام گرفت؛
استقرار آمبولانس اورژانس اجتماعی در سطح شهرهای دشتستان

10 آذر 1398
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: هم‌زمان با فرا رسیدن هفته اطلاع‌رسانی ایدز آمبولانس اورژانس اجتماعی به مدت هفت روز در سطح شهرهای دشتستان مستقر می‌شود.

ماریا خویش دوست در گفتگو با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان اظهار داشت: ایدز معضلی پزشکی بهداشتی است که ابعاد اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی آن بسیار گسترده است و با مستقر کردن اتوبوس ایدز در مناطق حاشیه شهرها به شناسایی موارد جدید بیماری ایدز کمک کنیم.
وی افزود: واحد بیماری‌های واگیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان با همکاری اداره بهزیستی برازجان، به منظور ارتقاء آگاهی مردم جامعه در خصوص بیماری ایدز، اقدام به مستقر کردن آمبولانس اورژانس اجتماعی به مدت هفت روز در مناطق حاشیه شهر برازجان، آبپخش وحدتیه و سعدآباد کرده است.
ماریا خویش دوست تصریح کرد: آمبولانس اورژانس اجتماعی سازمان بهزیستی باهدف آموزش و معرفی ویروس HIV و کاهش ترس مردم در سطح شهر برازجان مستقرشده است.
وی خاطرنشان کرد: در این اتوبوس‌ها، قرار است از افرادی که در مراجعه به اتوبوس ایدز خود اظهاری می‌کنند، تست رایگان گرفته و جواب آن نیز در زمان ۱۰ تا ۲۰ دقیقه به آن‌ها اعلام شود.
خویش دوست تصریح کرد: در مراکز ترک اعتیاد در بخش خصوصی و دولتی شهرستان برای مراجعین آزمایش HIV توسط کارشناسان دوره‌دیده انجام می‌شود.
وی اظهار کرد: یکی از راهبردهای اساسی که مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت دنبال می‌کند، آزمایش اچ‌آی‌وی، برای کسانی است که داوطلب این کار هستند.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان با بیان اینکه هدف این است که شرایطی فراهم شود تا افراد دسترسی بیشتری به این آزمایش‌ها داشته باشند خاطرنشان کرد: آزمایش‌هایی که از مراجعه‌کنندگان گرفته می‌شود، قابل‌اطمینان است و با کیت‌های تشخیصی سریع انجام می‌شود و تمام اطلاعاتی که از افراد به دست می‌آید نیز محرمانه است.
انتهای پیام/س.غ۳۰۳۰

اخبار دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در کانال اطلاع رسانی ما دنبال کنید

https://chat.whatsapp.com/DMVSnqaN4f3LE5jqIuGJrI


کلمات کلیدی:
ایدز     هفته.اطلاع‌رسانی.ایدز     ماریا.خویش‌دوست     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان        

تاریخ بروز رسانی:   10 آذر 1398

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >