طرح غربالگری بیماری ویروس کرونا در شهرستان دشتستان با همکاری سپاه آغاز شد

28 اسفند 1398
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان از همکاری دویست نیروی بسیجی داوطلب سپاه در طرح غربالگری بیماری ویروس کرونا با مراکز بهداشتی درمانی و خانه‌های بهداشت خبر داد.

ماریا خویش دوست هدف از غربالگری از طریق سامانه salamat.gov.ir را مراجعه نکردن شهروندان به مراکز درمانی اعلام کرد و افزود: وزارت بهداشت از این طریق اقدام به تشخیص میزان سلامت افراد و شناسایی افراد مبتلا به بیماری کرونا می‌کند.
خویش دوست تأکید کرد: بهترین راه برای قطع کردن زنجیره انتقال ویروس کرونا بیرون نیامدن مردم از خانه است.
 وی گفت: همه افراد می‌توانند روزانه وضعیت سلامتی خود را در این درگاه اینترنتی ثبت کنند در صورت داشتن علائم بیماری کرونا سریعاً به مراکز بهداشتی درمانی مراجعه نمایند.
 ماریا خویش دوست توصیه کرد: مردم با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی از انتقال این بیماری به نزدیکان خود پیشگیری نمایند.
رییس شبکه بهداشت و درمان دشتستان تصریح کرد: هر بیمار سرماخورده باید رعایت بهداشت را جدی بگیرد چون با شناسایی به‌موقع بیماران مبتلا به ویروس کرونا به درمان و کاهش مرگ‌ومیر این بیماری کمک می‌نماید.
خویش دوست بابیان اینکه نیروهای داوطلب بسیجی در طرح غربالگری بیماری کرونا در کنار نیروهای بهداشتی قرار می‌گیرند افزود: نیروهای داوطلب با فراگیری دوره‌های آموزشی توسط نیروهای بهداشتی با مراجعه به منازل، خدمات مشاوره‌ای به خانوارها ارائه می‌کنند.
ماریا خویش دوست به علائم شایع، تب، سرفه، لرز، تنگی نفس و درد بدن به‌عنوان نشانه‌های بیماری کرونا اشاره کرد و افزود: این سامانه از طریق تلفن شماره ۴۰۳۰ با افرادی که احتمال ابتلا به ویروس کرونا تماس خواهد گرفت و از مردم خواست با پاسخگویی به این شماره با کارکنان بهداشتی همکاری نمایند.
رییس شبکه بهداشت و درمان دشتستان از تمامی بخشداران؛ دهیاران در تمامی نقاط شهرستان خواست با همکاری و مساعدت به اجرایی شدن هر چه‌بهتر این طرح کمک نمایند، تا بتوانیم در روزهای پایانی سال ۹۸ همه مردم شهرستان دشتستان غربالگری را انجام دهند.

انتهای پیام/ س.غ / 3030

اخبار دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در کانال اطلاع رسانی ما دنبال کنید

https://chat.whatsapp.com/HhDdQZLqbajB9NdynX4Yvaکلمات کلیدی:
غربالگری     ماریا.خویش‌دوست     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان    

تاریخ بروز رسانی:   28 اسفند 1398

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >