رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه:
۳۱۸ مادر باردار و کودک زیر ۵ سال در شهرستان عسلویه تحت حمایت ویژه قرار می‌گیرند

21 ارديبهشت 1399
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه گفت: ۳۱۸ مادر باردار و کودک زیر ۵ سال نیازمند حمایت معیشتی و ۵۳ نفر نیازمند حمایت درمانی در شهرستان عسلویه تحت حمایت ویژه قرار می‌گیرند.

جاسم زارعی در اولین جلسه شورای سلامت و امنیت غذایی سال ۹۹ شهرستان عسلویه اظهار داشت: سوءتغذیه باعث تضعیف سیستم ایمنی بدن می‌شود و به‌تبع آن، بدن را مستعد ابتلا به انواع بیماری‌های عفونی از جمله کووید ۱۹ می‌کند.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه عنوان کرد: ۳۱۸ مادر باردار و کودک زیر ۵ سال نیازمند حمایت معیشتی و ۵۳ نفر نیازمند حمایت درمانی در شهرستان عسلویه شناسایی و جهت حمایت ویژه در بحران کووید ۱۹ و حل همیشگی مشکل مالی آنان به مراجع ذیصلاح معرفی شدند.
زارعی افزود: با همکاری کمیته امداد امام خمینی (ره) و بنیاد علوی بخشی از بسته‌های حمایتی معیشتی جهت مادران باردار و کودکان زیر ۵ سال سوءتغذیه‌ای و دچار اختلال نیازمند تهیه و در اختیار قرارگرفته است.
وی تصریح کرد: این کمک‌ها نیاز کامل این عزیزان برطرف نمی‌کند بنابراین مشارکت بیشتر شرکت‌ها و خیرین در حل اساسی مشکل فقر در پایتخت اقتصادی کشور خواستار شد.
زارعی تأکید کرد: طرح کمک مؤمنانه که بافرمان مقام معظم رهبری در کشور به راه افتاده است، در این شرایط حساس کار بسیار نیک و حکیمانه‌ای بوده که نیازمند رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی در نحوه بسته‌بندی و توزیع است تا از انتقال ویروس کرونا جلوگیری شود.
وی افزود: ناچاریم به زندگی با کرونا ادامه دهیم و این امر نیازمند جدی گرفتن شیوع بالای این ویروس مرموز و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی هوشمند توسط همگان است.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه خاطرنشان کرد: حتی به نظر می‌رسد که علاوه بر خط‌کشی و علامت‌گذاری، استقرار داوطلبین یا همیاران پلیس جهت آموزش و یادآوری موضوع در اماکن پرازدحام و دارای ریسک خطر بالا و محدود کردن ورود مشتریان به مغازه‌ها، لازمه کار است تا ان‌شاءالله با سربلندی از شیوع این بیماری به واسطه ناقلین سالم پیشگیری شود.
انتهای پیام/ م.ک-۳۰۹۰

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تنها مرجع رسمی اخبار حوزه سلامت در استان

کلمات کلیدی:
شبکه.بهداشت.درمان.عسلویه     کمک.معیشتی     مادر.باردار     کودک     جاسم.زارعی    

تاریخ بروز رسانی:   21 ارديبهشت 1399

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >