دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر:
تنها با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی‌ می‌توان شیب بیماری کرونا را شکست/ گزارش تصویری

1 تير 1399
دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر گفت: تنها با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی می‌توان شیب بیماری کرونا را شکست.

دکتر سعید کشمیری صبح یکشنبه در نشست ستاد استانی مقابله با کرونا در استان بوشهر اظهار داشت:  آب و هوا، استفاده از کولر و  تجمع در فضای سربسته، کوچک، کم‌حجم، رعایت نکردن پروتکل‌های ابلاغی در بازار،  شرکت در دورهمی‌ها و مراسم‌های عروسی و ختم در فضای سربسته ازجمله عوامل شیوع ویروس کرونا در استان بوشهر است.
وی بابیان اینکه با بروز برخی رفتارها و بی‌توجهی به دستورالعمل‌های بهداشتی موجب مرگ عزیزان و دوستان خود نشویم تصریح کرد: هر وقت موارد مثبت زیاد شد موارد بستری و بدحالی بیماران در بخش‌های مراقبت‌های ویژه افزایش می‌یابد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اضافه کرد: بستری بودن ۲۰۰ نفر در بیمارستان‌های استان بوشهر که تعدادی از آن‌ها در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند گواهی بر این مدعاست.
وی بابیان اینکه اعمال محدودیت‌ها تنها راهکار مقابله با ویروس کرونا نیست تأکید کرد: آنچه در مقابله با ویروس کرونا مهم است رفتار مردم در بعد از پایان محدودیت‌هاست که اگر موارد بهداشتی رعایت نشود دوباره به جای اول بازمی‌گردیم.
وی یادآور شد: سرعت رشد و شیب بیماری در استان بوشهر تند و شدت انتقال بالا رفته و تنها با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی باید شیب بیماری شکسته شود.
دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر خاطرنشان کرد: اگر بالای ۷۰ درصد جامعه از ماسک استفاده کنند، بیماری خیلی سریع کاهش می‌یابد و شاهد پیک دوم نخواهیم بود.
 انتهای پیام/ م.غ ۱۰۲۳

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تنها مرجع رسمی اخبار حوزه سلامت در استان

 


کلمات کلیدی:
    آمار.جدید     کووید19     دبیر.ستاد.کرونا     دکتر.کشمیری        

تاریخ بروز رسانی:   1 تير 1399

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگرانارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >