رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتستان:
با اصنافی که پروتکل‌های بهداشتی مقابله با کرونا را رعایت نکنند برخورد قانونی می‌شود

16 تير 1399
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: با توجه به شیوع بیماری کرونا و روند صعودی آن در این چند هفته اخیر، اصنافی که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نکنند طبق ضوابط قانونی با آن‌ها برخورد و پلمب خواهند شد.

ماریا خویش دوست در گفت‌وگو با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان دشتستان اظهار داشت: در ایام بیماری کرونا بسیاری از بازاریان و کسبه‌ با بازرسان شبکه بهداشت و درمان همکاری و تعامل بسیار خوبی داشتن و با رعایت کردن پروتکل‌های بهداشتی به سلامت خود و شهروندان کمک کردند که جای تقدیر و تشکر دارد.
وی تصریح کرد: توجه به سلامت مردم در اولویت برنامه‌ریزهای ما قرار دارد و اصنافی که علی‌رغم صدور اخطاریه‌های قبلی و آموزش کارشناسان بهداشت محیط، پروتکل‌های بهداشتی را برای خود و مراجعین رعایت نکنند و سلامت شهروندان را به خطر بیندازند، پلمب و تعطیل خواهند شد.
این مقام مسئول تأکید کرد: در صورتی که اصناف و واحدهای بازگشایی‌شده، اصول و پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نکنند، محدودیت‌های قبلی آن‌ها به سرعت و بدون کم‌وکاست بازخواهد گشت و این صنف‌ها با پلمب و تعطیلی تا اواخر تیرماه مواجه خواهند شد و از ادامه فعالیت آن‌ها طبق ماده ۱۳ قانون اساسی جلوگیری خواهد شد.
رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتستان اظهار داشت: هم‌اکنون شرایط بیماری در شهرستان دشتستان وضعیت خوبی ندارد و شهروندان با انتخاب رفتار صحیح خود (استفاده از ماسک، حفظ فاصله فیزیکی، بهداشت فردی) می‌توانند، کادر بهداشت و درمان را در این روزهای سخت و طاقت‌فرسا را یاری و بار بیمارستان‌ها را کاهش دهند و از مرگ‌ومیر عزیزانمان جلوگیری کنند.
خویش دوست تصریح کرد:  بین بیماری کرونا و وضعیت معیشت و اقتصادی خانوارها رابطه مستقیم وجود دارد بنابراین از تمامی کسبه‌ها و اصناف می‌خواهم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی مانع از پلمب و تعطیلی صنف خود شوند.
وی بیان کرد: با توجه با هماهنگی‌های کتبی انجام‌گرفته با رییس اتاق اصناف نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی، با متخلفین طبق ضوابط برخورد خواهد شد و هیچ بهانه‌ای قابل‌قبول نیست.


انتهای پیام/ س.غ- ۳۰۳۰
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تنها مرجع رسمی اخبار حوزه سلامت در استان


کلمات کلیدی:
کرونا     ماریا.خویش‌دوست     شبکه.بهداشت.درمنا     شهرستان.دشتستان        

تاریخ بروز رسانی:   16 تير 1399

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >