معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان جم:
پوشش 100 درصدی طرح واکسیناسیون کودکان شهرستان جم در ایام همه گیری کرونا/ واکسیناسیون کودکان را در دوران کرونا فراموش نکنید

25 تير 1399
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان جم از پوشش 100 درصدی طرح واکسیناسیون کودکان زیر 6 سال شهرستان جم در ایام همه گیری کرونا خبر داد.

اصغر نوروززاده افزود: واکسیناسیون کودکان جزو برنامه‌های جاری کلیه مراکز بهداشتی است و تمام تلاش حوزه سلامت بر این بوده که با رعایت پروتکل های بهداشتی این برنامه با وقفه روبه‌رو نشود.
وی با بیان اینکه در ایام همه‌گیری ویروس کرونا نزدیک به 10 هزار دوز واکسن برای کودکان زیر 6 سال تزریق شده است بیان کرد: سرخک، سرخجه، فلج اطفال، دیفتری، کزاز، سل و ... ازجمله مهم‌ترین بیماری‌هایی هستند که در طرح ملی واکسیناسیون توانسته‌ایم آن را در سطح کشور کنترل کنیم تا شاهد اپیدمی آن در سطح کشور نباشیم.
وی با تأکید بر اینکه ریشه‌کنی برخی بیماری‌های خطرناک نباید باعث سهل‌انگاری یا بی‌توجه ای کارکنان بهداشت و خانواده‌ها شود افزود: بعضی از بیماری‌ها که اکنون واکسن آن‌ها تولیدشده، چند دهه قبل بسیار شایع‌تر بودند و کودکان زیادی را به کام مرگ کشانده‌اند و  امروزه به علت انجام واکسیناسیون به‌ندرت دیده می‌شوند.
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان جم در پاسخ به این سؤال که آیا واکسیناسیون کودکان در زمان شیوع کرونا برای آن‌ها خطری دارد گفت: در حال حاضر که ویروس کرونا گسترش پیدا کرده است،  منعی برای واکسن کودکان وجود ندارد و  با رعایت نکات بهداشتی ازجمله استفاده از ماسک و دستکش می‌توان واکسن کودکان را در موعد مشخص شده بدون هیچ نگرانی تزریق کرد.
نوروززاده با ابراز نگرانی از بی‌توجهی عده‌ای از خانواده‌ها به واکسیناسیون کودکان در شرایط فراگیری کرونا، خاطرنشان کرد: واکسیناسیون یکی از راه‌های پیشگیری از بیماری‌های واگیر است که با هزینه کم می‌توان از ابتلا به بیماری‌های خطرناک جلوگیری کرد و سهل‌انگاری خانواده‌ها درباره واکسیناسیون کودکان نه‌تنها دستاوردهای گذشته کشور در این زمینه از بین می‌برد، بلکه در کنار همه‌گیری کرونا، شاهد همه‌گیری بیماری‌های واگیر دیگری همچون فلج اطفال و سرخک نیز خواهیم بود.
انتهای پیام/ کد خبر- کد
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تنها مرجع رسمی اخبار حوزه سلامت در استان

کلمات کلیدی:
واکسیناسیون     شبکه.بهداشت.درمان.جم     اصغر.نوروززاده    

تاریخ بروز رسانی:   25 تير 1399

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >