بیماری‌های زمینه‌ای بالاترین علت فوتی‌های کرونا در دشتستان است

29 امرداد 1399
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: شهرستان دشتستان در مقایسه با سایر شهرستان‌های استان بوشهر بیشترین تعداد فوتی ناشی از کرونا را به خود اختصاص داده است که در بررسی‌های صورت گرفته بالاترین علت آن وجود بیماری‌های زمینه‌ای است.

ماریا خویش دوست گفت: از ابتدای شیوع کرونا در این شهرستان، با توجه به اقدامات انجام‌گرفته جهت کنترل و پیشگیری این بیماری و تلاش کادر بهداشت و درمان، ۱۲۴ مرگ تاکنون بر اثر بیماری کرونا در شهرستان دشتستان رخ‌داده است که میانگین سنی آن‌ها ۶۴ سال است.
وی با اشاره به اینکه افزود: آمار بالای موارد فوت در دشتستان موجب این شد که به دنبال بررسی ریشه‌ای آن بپردازیم، افزود: در بررسی‌های به‌عمل‌آمده ۷۸ درصد از فوتی‌های کرونایی شهرستان دارای بیماری زمینه‌ای شامل دیابت، فشارخون، بیماری‌های قلبی و کلیوی بوده‌اند.
وی همچنین گفت: ۲۰ درصد از فوتی‌های کرونا در دشتستان به دلیل کهولت سن (مرگ بالای ۸۰ سال) بوده است و این موضوع نیز برگرفته از جمعیت بیشتر میان‌سالان و سالمندان این شهرستان در مقایسه با سایر شهرستان‌ها است.
رییس شبکه بهداشت و درمان دشتستان ادامه داد: ۲ درصد دیگر از موارد فوتی شهرستان دشتستان افراد بدون سابقه بیماری یا مربوط به دشتستانی‌هایی بوده است که ساکن سایر استان‌های کشور و یا شهرستان‌های دیگر استان بوشهر بوده‌اند.
خویش دوست خاطرنشان کرد: از مجموع موارد فوت‌شده کرونا در شهرستان دشتستان ۳۶ درصد بطور اختصاصی مبتلا به دیابت بوده اند که نشان از بالابودن میزان افراد مبتلا به دیابت در دشتستان است.


انتهای پیام/ س.غ- ۳۰۳۰
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تنها مرجع رسمی اخبار حوزه سلامت در استان


کلمات کلیدی:
بیماری.زمینه‌ای     کرونا     ماریا.خویش‌دوست     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان    

تاریخ بروز رسانی:   29 امرداد 1399

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >