کارشناس بیماری‌های واگیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان جم:
اجرای طرح واکسیناسیون هپاتیت B برای گروه‌های پرخطر/ بیماری هپاتیت B با واکسن قابل‌پیشگیری است

16 مهر 1399
کارشناس بیماری‌های واگیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان جم از اجرای طرح واکسیناسیون هپاتیت B برای گروه‌های پرخطر در این شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان جم، محمد آسیم اظهار داشت: بیماری هپاتیت B یک بیماری ویروسی است که با تزریق واکسن قابل‌پیشگیری است.
وی از اجرای طرح واکسیناسیون هپاتیت B برای گروه‌های پرخطر خبر داد و افزود: در راستای استراتژی جهانی و ملی برای حذف هپاتیت‌های ویروسی تا سال ۱۴۱۰، واکسیناسیون هپاتیت B کارکنان آتش‌نشانی، پاکبانان، کارکنان و کارگران حوزه مدیریت پسماند و آرامستان‌ها به منظور ارتقای سلامت این قشر زحمتکش انجام می‌گیرد.
آسیم با اشاره به اینکه این طرح با واکسیناسیون ۹۰ نفر پرسنل شهرداری و دهیاری‌های شهرستان در حال اجراست افزود: از اول شهریورماه این طرح آغازشده و با فاصله‌های زمانی یک‌ماهه سه نوبت واکسن هپاتیت B را دریافت می‌کنند و تاکنون دو نوبت از این طرح در مراکز درمانی و بهداشتی اجرا شده است.
وی از اجرای طرح واکسیناسیون هپاتیت B برای سایر گروه‌های پرخطر تا پایان سال خبر داد و گفت: ۱۰۲۹ بیمار دیابتی، دیالیزی و تالاسمی شهرستان در نوبت‌های صفر، ۱ و ۶ ماهه سه نوبت واکسن هپاتیت B را دریافت می‌کنند و نسبت به این بیماری ایمن‌سازی خواهند شد.
این کارشناس با بیان اینکه بیماری هپاتیت B یک اختلال کبدی است که بر اثر ابتلا به این ویروس ایجاد می‌شود گفت: سوزن آلوده، روابط جنسی با فرد آلوده، انتقال از مادر آلوده به نوزاد، فرآورده‌های خونی آلوده، خالکوبی و تاتو از روش‌های انتقال بیماری است.
کارشناس بیماری‌های واگیر جم خاطرنشان کرد: استفاده از ظروف مشترک، عطسه یا سرفه، بوسیدن و در آغوش گرفتن، تماس‌های معمولی مثل دست دادن و شنا کردن در یک استخر از راه‌های انتقال این ویروس نمی‌باشد.
وی با تأکید بر اینکه پیشگیری از این بیماری با واکسن امکان‌پذیر است افزود: این واکسن در سه مرحله تزریق می‌شود و باعث ایجاد ایمنی چندین ساله در بدن خواهد شد.
آسیم با اشاره به اینکه این واکسن کاملاً بی‌خطر بوده و افراد می‌تواند در مراکز بهداشتی واکسن را دریافت کنند بیان کرد: افراد دارای شرکای جنسی متعدد، کلیه پرسنل شاغل در مراکز درمانی، بیماران دیالیزی، مبتلایان به HIV، بیماران دیابتی، کلیه زندانیان، رفتگران شهرداری، آتش‌نشانان، کودکان دارای عقب‌ماندگی ذهنی و بیماران مبتلا به بیماری مزمن کبدی از جمله گروه‌های پرخطری هستند که نیازمند دریافت واکسن هپاتیت B می‌باشند.
انتهای پیام/ م.م ۳۰۲۰
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تنها مرجع رسمی اخبار حوزه سلامت در استان

کلمات کلیدی:
هپاتیت     محمد.آسیم     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.جم    

تاریخ بروز رسانی:   16 مهر 1399

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >