رییس شبکه بهداشت و درمان دشتستان:
۱۲ هزار نفر از خدمات تشخیصی و بالینی در مراکز منتخب کرونا دشتستان بهره‌مند شده‌اند

23 مهر 1399
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: از ابتدای راه‌اندازی مراکز منتخب ۱۶ ساعته کرونا دشتستان بیش از ۱۲ هزار نفر از خدمات تشخیصی و بالینی این مراکز بهره‌مند شده‌اند.

ماریا خویش دوست در گفت‌وگو با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان افزود: از شیوع بیماری کرونا، مرکز منتخب ۱۶ ساعته ولیعصر (عج) برازجان با بهره‌گیری از تمام امکانات و استفاده از کادر متخصص و کارشناسان بالینی ویروس خدمات ارزنده‌ای به مراجعین ارائه کرده است.
وی تصریح کرد: هدف اصلی از راه‌اندازی مراکز منتخب سرپایی کرونا، ارائه خدمات تشخیصی و درمانی اولیه برای افراد علامت‌دار و مشکوک به کرونا و همچنین کاهش بار مراجعات به بیمارستان‌ها بوده است تا افراد دارای علائم خفیف و متوسط با مراجعه به این مراکز خدمات اولیه را بدون نیاز مراجعه به بیمارستان دریافت کنند.
خویش دوست بیان کرد: در شهرستان دشتستان علاوه بر مرکز منتخب ۱۶ ساعته کرونا ولیعصر، دو مرکز دیگر (مرکز خدمات جامع سلامت تنگ ارم و شبانکاره) به صورت شبانه‌روزی خدمات تشخیصی و بالینی به صورت رایگان به افراد علامت‌دار و مشکوک به کرونا ارائه می‌دهند.
رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتستان تصریح کرد: از زمان شیوع این بیماری تاکنون تعداد ۵ هزار و ۵۶۶ آزمایش سوآپ بینی و گلو در مراکز منتخب و بیمارستان‌های شهرستان انجام‌شده که از این تعداد بیش از دو هزار نفر در مرکز منتخب ۱۶ ساعته ولیعصر (عج) برازجان انجام‌گرفته است.
خویش دوست گفت: بیش از ۱۲ هزار نفر از خدمات تشخیصی و بالینی (گرفتن تست سوآپ بینی و گلو (رایگان)، آزمایش سرولوژی یا آنتی‌بادی - نمونه آزمایشگاهی خون، ویزیت، تزریقات و خدمات پرستاری) با تعرفه دولتی بهره‌مند شده‌اند.
این مقام مسئول تأکید کرد: افراد در صورت داشتن علائم حاد تنفسی، سردرد، سرفه، تب، گلودرد، ضعف بدنی به مراکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی مراجعه نمایند و افرادی که علامت‌دار هستند و دارای بیماری زمینه‌ای (سرطان، دیابت، قلبی و عروقی، فشارخون، پیوند اعضاء، کلیوی) و همچنین زنان باردار و افراد بالای ۶۰ سال به منظور پیگیری بیماری و انجام تست‌های سرولوژی خون و سوآپ بینی و گلو به مراکز منتخب ۱۶ ساعته و شبانه‌روزی کرونای شهرستان مراجعه نمایند.


 انتهای پیام/ س.غ- ۳۰۳۰
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تنها مرجع رسمی اخبار حوزه سلامت در استان


کلمات کلیدی:
کرونا     ماریا.خویش‌دوست     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان    

تاریخ بروز رسانی:   23 مهر 1399

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >