رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
وضعیت رعایت پروتکل بهداشتی در دفاتر پیشخوان‌های دولت در استان بوشهر نامطلوب است

30 مهر 1399
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: وضعیت رعایت پروتکل بهداشتی در دفاتر پیشخوان‌های دولت در سطح استان بوشهر نامطلوب است.

دکتر سعید کشمیری در نشست ستاد مدیریت کرونا استان بوشهر اظهار داشت: اکنون بحرانی‌ترین مکان در استفاده نکردن از ماسک و عدم فاصله‌گذاری اجتماعی در سواحل و بازارها گزارش‌شده است.
دبیر ستاد مقابله با کرونا استان بوشهر بابیان اینکه فاصله‌گذاری اجتماعی ضعیف‌تر شده است تصریح کرد: اکنون استفاده از ماسک در بانک‌ها و ادارات ۹۸ درصد، اماکن ۸۹ درصد و سواحل ۶۰ درصد گزارش‌شده است.
دکتر کشمیری وضعیت رعایت پروتکل بهداشتی در دفاتر پیشخوان‌های دولت در سطح استان بوشهر را نامطلوب دانست و تأکید کرد: بر اساس ارزیابی‌های صورت گرفته در این مکان‌‌ها ۵۵ درصد از ماسک استفاده می‌کنند که متوسط کشوری ۷۰ درصد است.
تجمع‌ها کاهش یابد
وی با تأکید بر ارائه راهکار برای کاهش تجمع‌ها به ویژه عروسی‌ها، عزاداری‌ها و دور همی‌های تفریحی و گردشگری افزود: هر اجتماعی و تجمعی مانند مراسم عروسی یا ختم خطرناک است چراکه در یک مراسم مهمانی ۲۵ نفره در شهرستان جم ضمن افزایش ابتلا به کرونا، ۲ نفر فوت کردند.
هنوز بیماری آنفلوانزا در استان بوشهر گزارش نشده است
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با تأکید بر کنترل جمعیت در مراسم‌ها برای جلوگیری از ابتلا به کرونا بیان کرد: هنوز بیماری آنفلوانزا در استان بوشهر گزارش نشده که کنترل این بیماری به سبب استفاده از ماسک است.
دبیر ستاد مقابله با کرونا استان بوشهر بابیان اینکه پروتکل‌های بهداشتی دارای ۷ مرحله و برنامه است گفت: فاصله‌گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک، شستشوی مرتب دست‌ها با آب و صابون، گندزدایی مکان‌ها، ضدعفونی مرتب محل کار و زندگی، استفاده از اسپری‌های ضدعفونی از جمله مراحل پروتکل بهداشتی است که باید موردتوجه قرار بگیرد.
دکتر کشمیری تصریح کرد: رعایت ۹۰ درصدی پروتکل‌های بهداشتی در جامعه در کمتر از ۳ ماه، جامعه را از کرونا پاک‌کرده و رعایت ۸۰ درصدی تا عید نوروز جامعه را از ابتلا به کرونا مصون می‌کند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بابیان اینکه شهرستان‌های ۱۰ گانه این استان در وضعیت قرمز و زرد قرار دارند گفت: ۸ شهرستان قرمز و ۲ شهرستان در وضعیت زرد کرونایی قرار دارد که بر این اساس باید رعایت پروتکل‌های بهداشتی افزایش یابد.
دبیر ستاد مقابله با کرونا استان بوشهر با اشاره به اینکه افزایش مبتلایان در کشور به کرونا نگران‌کننده است افزود: اکنون برخی از بیماران دارای شرایط حاد در بخش ICU بیمارستان‌ها بستری هستند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بابیان اینکه بیشتر آمار ابتلا و فوت به سبب کرونا به ترتیب آمریکا، هندوستان و برزیل به خود اختصاص داده‌ است گفت: ۳ پیک ابتلا به کرونا شامل فروردین‌ماه، خرداد و مهرماه ثبت‌شده که روزانه 4هزار نفر مبتلا در کشور گزارش می‌شود.
بی‌توجهی به پروتکل‌ها موجب  افزایش وضعیت بستری کرونایی می‌شود
وی، با اشاره به وضعیت استان بوشهر در عرصه کرونا خاطرنشان کرد: در پیک اول خیلی مبتلا نداشتیم، در پیک دوم روند بیماری افزایش یافت و در پیک سوم روند ثابتی یا کاهشی است اما در برخی مواقع به سبب بی‌توجهی به پروتکل افزایشی می‌شود و روند شکننده ثابت است.
دکتر کشمیری، بابیان اینکه استان بوشهر در وضعیت قرمز و نارنجی قرار دارد گفت: از ۱۰ شهرستان استان بوشهر ۸۰ درصد قرمز و مابقی در وضعیت نارنجی کرونایی قرار دارد که ۸ شهرستان قرمز و ۲ شهرستان نارنجی همانند قرمز است و باید رعایت پروتکل‌های بهداشتی افزایش یابد.
افزایش مسافران به مناطق مختلف استان بوشهر موجب حاد شدن وضعیت کرونا می‌شود
دبیر ستاد مقابله با کرونا استان بوشهر بابیان اینکه این استان در ۳ ماه گذشته دارای وضعیت بستری کرونایی ثابت ثبت‌شده است افزود: در ۲ هفته گذشته محدودیت‌های جدیدی اعمال شد ولی به سبب افزایش مسافران از دیگر استان‌ها به مناطق مختلف استان بوشهر شرایط در حال حاد شدن است که باید محدودیت برای مسافران ایجاد شود.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با تأکید بر تشکیل کارگروه تسهیل برای ارائه خدمات فروش الکترونیکی خاطرنشان کرد: باید مردم بیشتر خریدهای خود را به صورت اینترنتی سفارش دهند تا رفت‌وآمد مردم به بازار کاهش یابد.


انتهای پیام/ م.غ ۱۰۲۳

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تنها مرجع رسمی اخبار حوزه سلامت در استان

کلمات کلیدی:
نشست     ستاد.کرونا     دکتر.سعید.کشمیری        

تاریخ بروز رسانی:   30 مهر 1399

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >