رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
یکی از شفاف‌ترین سازمان‌های استان در زمینه ارائه آمار هستیم

30 مهر 1399
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: یکی از شفاف‌ترین سازمان‌های استان به دلیل ارائه آمار دقیق هستیم.

دکتر سعید کشمیری در نشست با مدیر، کارشناسان واحد آمار دانشگاه و رابطین آمار معاونت‌ها، شبکه‌ها و بیمارستان‌های استان به‌صورت مجازی افزود: وجود آمار دقیق و شفاف در تمام مباحث بهداشت و درمان نقش بی‌بدیل و تعیین‌کننده‌ای داشته و امکان ندارد سیستمی به پیچیدگی بهداشت و درمان استان بی‌نیاز از مسائل آماری باشد.
وی ضمن تبریک ۱ آبان روز ملی آمار و برنامه‌ریزی به‌تمامی کارمندان شاغل در مجموعه آمار و برنامه‌ریزی دانشگاه تصریح کرد: تهیه و چاپ سالنامه آماری دانشگاه موفقیتی بسیار بزرگ و ارزنده بوده و اساس برنامه‌ریزی‌های کلان دانشگاه را تشکیل می‌دهد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بیان داشت: ارزیابی گذشته و پیش بینی آینده به داشتن آمار دقیق بستگی داشته وبرنامه‌ریزی برای تخصیص بودجه دانشگاه، ساخت نرم‌افزارهای بهداشتی و درمانی، تعداد نیروی انسانی موردنیاز، تعداد اساتید و متخصص موردنیاز همه وابسته به این است که سامانه‌ها و اطلاعات به چه اندازه دقیق و به‌روز بوده و همه این‌ها نشان از اهمیت آمار دارد.
دکتر کشمیری با اشاره به اینکه نقش آمار در بالا بردن سطح رفاه جامعه نقشی بسیار مهم است اظهار داشت: کار کردن در واحد آمار و برنامه‌ریزی مستلزم داشتن اطلاعات به‌روز در زمینه برنامه‌ها و نرم‌افزارهای جدید است.
وی تاکید کرد: کسب رتبه ۲۰ کشوری در بین ۶۸ دانشگاه علوم پزشکی سراسر کشور رتبه شایسته‌ای بوده، نشان از تلاش و پشتکار کارکنان مجموعه آمار دانشگاه داشته و مطمئن هستیم در سال‌های آینده این رتبه بهبودیافته و شاهد ارتقا نقش و جایگاه آمار و برنامه‌ریزی در حوزه سلامت خواهیم بود.
در پایان توسط رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از سالنامه آماری این دانشگاه رونمایی شد.

انتهای پیام/ م.ف۱۰۲۴
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تنها مرجع رسمی اخبار حوزه سلامت در استان

کلمات کلیدی:
نشست     روز.ملی.آمار     دکتر.سعید.کشمیری    

تاریخ بروز رسانی:   30 مهر 1399

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >