دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر:
۳۱۰ بیمار در بخش‌های کرونایی استان بوشهر بستری هستند

30 مهر 1399
دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر گفت: در حال حاضر ۳۱۰ بیمار در بخش‌های کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهر بستری هستند.

دکتر سعید کشمیری در گفت‌وگو با خبرنگار وبدا در بوشهر اظهار داشت: در ۲۴ ساعت گذشته ۵۹ بیمار در بخش‌های کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهر بستری شده‌اند.
وی گفت: خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته ۵۰ مورد از بستری‌های بخش‌های کرونایی در استان بوشهر با حال خوب از بیمارستان مرخص شده‌اند که از این تعداد ۳۳ مورد مثبت قطعی بوده‌اند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اضافه کرد: متأسفانه یک نفر از هم استانی‌هایمان روز دوشنبه ۲۸ مهرماه و هفت نفر نیز روز سه‌شنبه ۲۹ مهرماه فوت شده‌اند که تست کرونایشان امروز مثبت اعلام‌شده است.
دکتر کشمیری اضافه کرد: موارد فوت شده در رده سنی ۲۶ تا ۸۲ سال بوده‌اند و که خانم ۲۶ ساله و آقایی ۵۰ ساله بدون سابقه بیماری و بقیه موارد دارای بیماری زمینه‌ای فشارخون بالا، دیابت، چربی خون بالا و بیماری قلبی و عروقی بوده‌اند.
دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر بابیان اینکه هم‌اکنون ۴۷ مورد در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بستری هستند افزود: از این تعداد در حال حاضر ۲۱ مورد از آن‌ها با کمک دستگاه تنفس می‌کنند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: کل موارد مثبت از ابتدای شیوع ویروس کرونا در استان بوشهر تاکنون ۱۴ هزار و ۶۳۵ نفر بوده است.
دکتر کشمیری عنوان داشت: با ثبت موارد فوتی جدید، متأسفانه مجموع جان‌باختگان کرونا در استان بوشهر تا ۳۰ مهرماه به عدد ۶۷۵ مورد رسیده است.
بی‌توجهی به پروتکل‌ها موجب افزایش وضعیت بستری کرونایی می‌شود
وی، با اشاره به وضعیت استان بوشهر در عرصه کرونا خاطرنشان کرد: در پیک اول خیلی مبتلا نداشتیم، در پیک دوم روند بیماری افزایش یافت و در پیک سوم روند ثابتی یا کاهشی است اما در برخی مواقع به سبب بی‌توجهی به پروتکل افزایشی می‌شود و روند شکننده ثابت است.
دکتر کشمیری، بابیان اینکه استان بوشهر در وضعیت قرمز و نارنجی قرار دارد گفت: از ۱۰ شهرستان استان بوشهر ۸۰ درصد قرمز و مابقی در وضعیت زرد کرونایی قرار دارد که ۸ شهرستان قرمز و ۲ شهرستان زرد است و باید رعایت پروتکل‌های بهداشتی افزایش یابد.
افزایش مسافران به مناطق مختلف استان بوشهر موجب حاد شدن وضعیت کرونا می‌شود
دبیر ستاد مقابله با کرونا استان بوشهر بابیان اینکه این استان در ۳ ماه گذشته دارای وضعیت بستری کرونایی ثابت ثبت‌شده است افزود: در ۲ هفته گذشته محدودیت‌های جدیدی اعمال شد ولی به سبب افزایش مسافران از دیگر استان‌ها به مناطق مختلف استان بوشهر شرایط در حال حاد شدن است که باید محدودیت برای مسافران ایجاد شود.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با تأکید بر تشکیل کارگروه تسهیل برای ارائه خدمات فروش الکترونیکی خاطرنشان کرد: باید مردم بیشتر خریدهای خود را به صورت اینترنتی سفارش دهند تا رفت‌وآمد مردم به بازار کاهش یابد.


انتهای پیام/ م.غ ۱۰۲۳

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تنها مرجع رسمی اخبار حوزه سلامت در استان

کلمات کلیدی:
    دبیر.ستاد.کرونا     دکتر.سعید.کشمیری     کرونا.ویروس     موارد.جدید.ابتلا     استان.بوشهر    
   

تاریخ بروز رسانی:   30 مهر 1399

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >