مسئول گسترش شبکه بهداشت و درمان جم:
جمعیت عشایر شهرستان جم سرشماری شد / ارائه مراقبت‌های بهداشتی برای ۹ منطقه عشایر نشین جم

11 آذر 1399
مسئول گسترش شبکه بهداشت و درمان جم گفت: جمعیت ۹ منطقه عشایر نشین در شهرستان جم توسط تیم‌های سلامت سرشماری شد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان جم، احمد ستوده با اشاره به اجرای طرح سرشماری جمعیت عشایر شهرستان جم افزود: هرساله در فصل پاییز با توجه به وضعیت مراتع و آب و هوای منطقه، عشایر در مناطق کوهستانی جم تا فروردین سال بعد قشلاق می‌کنند.
ستوده با اشاره به اینکه ۹ منطقه عشایر نشین در شهرستان جم توسط تیم‌های سلامت سرشماری شده است گفت: با توجه به شرایط فعلی کرونا، بهورزان و مراقبین سلامت شبکه بهداشت و درمان جم با حضور در مناطق عشایر نشین، ضمن سرشماری جمعیت، افراد را از نظر داشتن علائم بیماری کرونا غربالگری کردند.
وی خاطرنشان کرد: پزشک، ماما، کارشناس مبارزه با بیماری‌ها و بهداشت محیط مراکز خدمات جامع سلامت با برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده در مناطق عشایری حضور پیدا می‌کنند و نسبت به ارائه مراقبت‌های اولیه بهداشتی و درمانی عشایر ساکن اقدام می‌کنند.
ستوده افزود: کنترل بهداشتی آب منطقه، دفع صحیح بهداشتی زباله، واکسیناسیون، وزیت اولیه پزشک، ارائه مراقبت‌های پیش بارداری و بارداری در کنار سایر خدمات و مراقبت‌های بهداشتی از مهم‌ترین اقداماتی است که برای جمعیت عشایر شهرستان انجام می‌گیرد.
مسئول گسترش شبکه بهداشت و درمان جم با تأکید بر اینکه تمام مراقبت‌های بهداشتی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی به عشایر ارائه می‌شود بیان کرد: پرسنل بهداشتی با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی مقابله با کرونا در مناطق عشایری حضور پیدا کرده و ضمن آموزش‌های پیشگیری از کرونا، سایر خدمات درمانی و بهداشتی را ارائه می‌کنند.
انتهای پیام/ م.م ۳۰۲۰
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تنها مرجع رسمی اخبار حوزه سلامت در استان

کلمات کلیدی:
شبکه.بهداشت.درمان.جم     عشایر     تیم.سلامت     سرشماری     مراقبت.بهداشتی     احمد.ستوده    

تاریخ بروز رسانی:   11 آذر 1399

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >