رییس شبکه بهداشت و درمان دشتستان:
انجام دو هزار گشت مشترک در هفته دوم محدودیت‌های جدید کرونایی شهرستان / پلمب ۱۲ واحد صنفی

17 آذر 1399
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: در هفته دوم اجرایی شدن محدودیت‌های جدید کرونا در شهرستان دو هزار گشت مشترک توسط بازرسان ادارات و شبکه بهداشت و درمان انجام و ۱۲ واحد صنفی نیز پلمب شده است.

ماریا خویش دوست در مصاحبه با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان افزود: با شروع محدودیت‌های کرونایی از اول آذرماه طبق برنامه‌ریزی ستاد کرونای شهرستان، ۳ هزار و ۵۸۰ گشت مشترک توسط ۴۷۵ بازرس در قالب ۲۹۷ اکیپ بازرسی متشکل از بازرسان بهداشت محیط و حرفه‌ای شبکه بهداشت و ادارات مرتبط، از بانک‌ها، ادارات، دفاتر پیشخوان، آموزشگاه‌ها و کلیه صنوف و اماکن عمومی سطح شهر برازجان و سایر بخش‌های شهرستان بازدید کردند.
وی تصریح کرد: در این بازدیدها که با هدف بررسی رعایت پروتکل‌های بهداشتی در گروه شغلی ۱ و ۲ صورت گرفت ۶۱۵ بازدید در قالب گشت مشترک و بیش از هزار و ۴۰۰ بازدید نیز از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی، اماکن عمومی و کارگاه‌های صنعتی انجام‌شده است.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان بیان کرد: در همین مدت ۱۲ واحد صنفی مختلف که شامل ساندویچ‌فروشی، نانوایی، داروی گیاهی و آرایشگاه بوده‌اند به علت عدم رعایت قوانین و پروتکل‌های ابلاغی با همکاری نماینده دادستان و نیروی انتظامی پلمب شدند.
خویش دوست همچنین گفت: در هفته دوم اجرایی شدن محدودیت‌های کرونایی ۴۰ اخطاریه برای صنوف مختلف صادر و ۱۷ واحد صنفی متخلف نیز به اداره تعزیرات معرفی‌شده‌اند.
وی اظهار داشت: فرماندار و بازرسان ادارات مربوطه از ۵۱ اداره و ۱۶ بانک بازدید به عمل آورده و ایست‌های بازرسی خروجی و ورودی شهر برازجان به صورت مستمر پایش می‌شود، همچنین نیروهای بسیجی و انتظامی شهرستان در این ایستگاه‌ها حضور دارند.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان تصریح کرد: برای اجرایی شدن طرح مشارکتی سلامت محور شهید حاج قاسم سلیمانی نشست‌های مختلفی با فرماندهی سپاه جوادالاِئمه، روسای ادارات، سرپرستان مراکز خدمات جامع سلامت شهری و مسئولین بسیج محلات برگزارشده، هماهنگی و آماده‌سازی‌های لازم برای اجرایی شدن این طرح از ۱۷ آذرماه در شهرستان انجام‌شده است.
وی تأکید کرد: در بازرسی‌هایی که توسط واحد نظارت بر مواد غذایی از صنف‌های آرایشی و بهداشتی صورت گرفته ۳ کیلوگرم مواد بهداشتی غیرقابل‌مصرف جمع‌آوری‌شده است.
خویش دوست بیان داشت: با توجه به بارندگی‌های اخیر و اهمیت سلامت گندم در سیلوها، بازرسان نظارت بر مواد غذایی و بهداشت محیط به همراه نمایندگان صنعت و معدن از کارخانه‌های آرد الزهرا برازجان و گندم ریز بازدید به عمل آورده و نکاتی در رابطه با چگونگی رطوبت و نگهداری گندم به مسئولین سیلوها یادآور شدند.
وی تصریح کرد: همان‌گونه که بازرسان شبکه بهداشت و درمان با صنف‌های متخلف برخورد می‌کنند از صنف‌هایی که پروتکل‌های بهداشتی را به خوبی رعایت می‌کنند نیز تقدیر به عمل می‌آورند که در همین راستا یک نانوایی در روستای دهرود سفلی توسط دهیاری، شورای اسلامی روستا و مرکز خدمات جامع سلامت موردتقدیر و قدردانی قرار گرفت.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان با اشاره به قرار داشتن شهرستان در وضعیت زرد و قدردانی از مردم و اصناف دشتستان از مردم خواست با پرهیز از شرکت در دورهمی‌ها و تجمعات مجالس شادی و عزا در شکست کامل این بیماری ستاد کرونا را حمایت و همراهی بیشتری نمایند.
انتهای پیام /س.غ/۳۰۳۰

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تنها مرجع رسمی اخبار حوزه سلامت در استان

کلمات کلیدی:
پلمب     محدودیت‌های.کرونایی     مایا.خویش‌دوست     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان    

تاریخ بروز رسانی:   17 آذر 1399

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >