دبیر ستاد استانی مقابله با کرونا در استان بوشهر:
مردم دل‌خوش به رنگ آبی کرونایی استان بوشهر نباشند/ پروتکل‌های بهداشتی بهتر از قبل رعایت شود

21 دی 1399
دبیر ستاد استانی مقابله با کرونا در استان بوشهر گفت: مردم دل‌خوش به رنگ آبی کرونایی استان بوشهر نباشند و باید همچنان مطابق توصیه‌های انجام‌شده، رعایت پروتکل‌ها را بهتر از قبل داشته باشیم.

دکتر سعید کشمیری ظهر یکشنبه در نشست ستاد استانی مقابله با کرونا در استان بوشهر اظهار داشت: استان بوشهر جزو ۶ استانی است که شرایط آبی دارد و به معنای این است که بستری در هر ۱۰۰ هزار نفر یک نفر و یا کمتر است و شیب نمودار بستری هفتگی نیز منفی است.
وی با اشاره به روند نزولی بیماری کرونا در استان بوشهر تصریح کرد: به جز شهرستان‌های جم و تنگستان روند بیماری کرونا در مابقی شهرستان‌ها روند نزولی است.
لزوم تداوم طرح شهید سلیمانی در استان بوشهر
دکتر کشمیری بابیان لزوم تداوم طرح شهید سلیمانی در استان بوشهر اضافه کرد: با اجرای طرح شهید سلیمانی در استان بوشهر میزان بیمار یابی کرونایی بیشتر شده است و مبتلایان بیشتری شناسایی و قرنطینه شده‌اند که تداوم این کار برای کنترل بیماری کرونا بسیار مفید و مؤثر خواهد بود.
پرهیز از تجمعات
وی بابیان اینکه از برگزاری برخی مراسم‌های محلی از جمله ختم که منجر به تجمع می‌شود باید پرهیز کرد اضافه کرد: در ۲۰ روز گذشته بیشتر روزها بدون مرگ ناشی از کرونا و یا حداقل یک مورد مرگ داشته‌ایم که در مقایسه با سایر استان‌های کشور ۲ تا ۳ هفته است که در کمترین میزان بروز مرگ ناشی از کرونا در استان‌ها هستیم.
دکتر کشمیری اضافه کرد: ۵۰۰ تخت برای بیماران مبتلا به ویروس کرونا در استان اختصاص داده شده که در زمان حاضر ۱۰ درصد این تخت‌ها اشغال هستند.
ادامه روند رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: روند کلی بیماری در زمان حاضر در استان بوشهر نزولی است ولی برای رسیدن به صفر باید همین روند رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی ادامه داشته و نباید متوقف شود.

انتهای پیام/ م.غ 1023
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تنها مرجع رسمی اخبار حوزه سلامت در استان


کلمات کلیدی:
نشست     ستاد.کرونا     دکتر.سعید.کشمیری        

تاریخ بروز رسانی:   21 دی 1399

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >