معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیلم:
۷۲ مورد بیمار دیلمی مبتلا به کرونا در طرح شهید حاج قاسم سلیمانی شناسایی شده‌اند

24 اسفند 1399
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیلم گفت: در طرح شهید حاج قاسم سلیمانی ۷۲ مورد بیمار مبتلا به کووید ۱۹ توسط تیم‌های رهگیری مراکز خدمات جامع سلامت شهرستان دیلم شناسایی شده‌اند.

انتقام عزیززاده در مصاحبه‌ با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیلم اظهار داشت: از ۲۴ آذر ماه سال جاری تاکنون ۵۶۹ تست سریع کرونا توسط تیم‌های رهگیری در قالب طرح شهید سلیمانی از اطرافیان در تماس با موارد مثبت انجام شده است.
وی افزود: در نتیجه ۷۲ مورد آنها مثبت تشخیص داده شده که پس از مثبت شدن، آموزش‌های لازم توسط تیم رهگیری به فرد ارائه شده است.
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیلم اظهار داشت: با اعلام نتیجه مثبت آزمایش فرد مبتلا به کووید ۱۹ توسط آزمایشگاه، تیم‌های رهگیری مستقر در مراکز خدمات جامع سلامت طی تماس تلفنی با مورد مثبت کووید ۱۹ به منزل فرد مورد نظر اعزام می‌شوند و از کلیه اطرافیان در تماس با بیمار چه در خانواده و چه خارج از خانواده تست سریع کووید ۱۹ به عمل می‌آید.
عزیززاده اضافه کرد: جهت پیشگیری از گسترش و انتشار بیماری انتظار می‌رود فردی که تست کرونای آن مثبت شده است با تیم‌های رهگیری همکاری لازم را داشته باشد و با معرفی افرادی که در تماس نزدیک بوده‌اند با انجام تست سریع کرونا در جهت شناسایی و بیماریابی در شهرستان کمک کنند.
وی یادآور شد: افرادی هم که مثبت تشخیص داده شده‌اند باید ۱۴ روز در قرنطینه بمانند و سایر افراد که نتیجه تست آنها منفی شده است در صورت داشتن علائم مشکوک جهت بررسی بیشتر به مرکز منتخب کووید ۱۹ امام رضا (ع) مراجعه نمایند، زیرا با توجه به زمان نمونه‌گیری و دوره کمون بیماری، نتیجه منفی داشتن دلیل بر عدم ابتلا نیست.
عزیززاده افزود: همشهریان عزیز جهت کمک به پیشگیری و قطع زنجیره انتقال بیماری در شهرستان و همچنین یاری‌رساندن به تیم‌های رهگیری که شبانه‌روز در تلاش برای شناسایی و کنترل بیماری هستند، از برگزاری هر نوع مراسمات جمعی شامل مراسم تشییع و عروسی و جشن‌ها و ...جلوگیری کنند.
انتهای پیام/م.ب-۳۰۶۰
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تنها مرجع رسمی اخبار حوزه سلامت در استان


کلمات کلیدی:
نمونه.گیری     انتقام.عزیززاده     تست.تشخیص.سریع     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دیلم    

تاریخ بروز رسانی:   24 اسفند 1399

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >