رییس شبکه بهداشت و درمان دشتستان:
دورهمی‌های خانوادگی و مراسم عروسی و ختم در روند صعودی بیماری کرونا تأثیر داشته‌اند

11 فروردين 1400
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: با توجه به خیز جدید بیماری کرونا در کشور، شرکت در دورهمی‌های خانوادگی و برگزاری مراسم عروسی و ختم در روند صعودی این بیماری تأثیر داشته است.

ماریا خویشدوست در مصاحبه با مسئول روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان دشتستان افزود: لازم است در این شرایط بحرانی برای حفظ سلامتی خود و عزیزانمان، هشدارها را جدی بگیریم و مردم از برگزاری اینگونه برنامه‌ها پرهیز کنند.
خویشدوست تصریح کرد: تیم‌های رهگیری بیماری کرونا مستقر در مراکز خدمات جامع سلامت از اجرایی شدن طرح مشارکتی طرح شهید حاج قاسم سلیمانی از نیمه آذرماه سال گذشته تاکنون در حدود ۵ هزار و ۶۱۴ رپی‌تست از افراد گرفته‌اند که ۵۰۰ نفر مثبت اعلام شده‌اند.
وی همچنین گفت: از کل رپی‌تست‌های انجام‌گرفته در شهرستان دشتستان، در حدود دو هزار نفر در ۱۰ روز اول فروردین‌ماه ۱۴۰۰ انجام‌گرفته که نشان‌دهنده کاهش رعایت پروتکل‌های بهداشتی (استفاده از ماسک، فاصله اجتماعی و بهداشت فردی) است.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان تأکید کرد: برگزاری مراسم ختم در منزل منجر به مبتلا شدن چندین خانوار در روزهای اخیر در شهرستان دشتستان شده است، بنابراین توصیه می‌شود شهروندان با پرهیز از شرکت در این مراسمات سلامتی خود و اطرافیانشان را حفظ نمایند.
خویشدوست اظهار کرد: روند صعودی مبتلایان در شهرستان دشتستان می‌تواند آمار بستری‌ها در بیمارستان را افزایش داده و منجر به مرگ‌ومیر افراد سالمند و همچنین بیماران زمینه‌ای شود.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان بیان کرد: در حال حاضر شهرستان دشتستان در رنگ‌بندی کشوری وزارت بهداشت، نارنجی است و مشاغل ۳ و ۴ شامل محدودیت‌های اعمالی شهرهای نارنجی است.

انتهای پیام/ س.غ ۳۰۳۰

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
دورهمی     کرونا     ماریا.خویش‌دوست     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان    

تاریخ بروز رسانی:   11 فروردين 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >